Dekorasyon

​Yatak Odası Başlığınızda Değişiklik Yapmaya Ne Dersiniz…?

Çoğu yatak odasının dekorasyon temelini yatak ve yatak başlığınızın konumu belirler. Bu yüzden hem yatağınız hem de yatak başlığınız çok önemlidir. Elbette, çarşaflar, yatak örtüleri, yorganlar ve yastıklar yatağınızın dekorasyonuna büyük katkıda bulunurlar. Lakin bunun ötesinde, gerçekten yatağın merkezinde sahne alan şey yatak başlığınızdır.

Başlık Stilleri

Pek çok türde ve tarzda, her bütçeye uyacak yatak başlıkları var. Peki siz kendinize uygun başlığı nasıl bulacaksınız?

Öncelikle yatak başlıklarınızın şifonyerinizle eşleşmesi gerekmez. Başlık tamamlayıcı olarak güzel görünebilir fakat bu bir zorunluluk olduğunda seçeneklerinizi daraltabilir. Bu yüzden başlığın önceliğini mobilya uyumuna değil, tarzına vermelisiniz.

Yatak başlığınızı yatağınızın arkasındaki zemin gibi düşünün. Seçiminizi bu bakış açısına göre yapın.

Son dönemlerin en favori yatak başlıkları genelde kumaş kaplı ve kapitoneli yatak başlıkları oluyor. Özellikle, tafta ve kadife kaplı olanlar oldukça şık bir görünüm ve stil oluşturuyorlar.

Kumaş başlıklara döşeme başlık da deniyor. Bu türü dekorunuzla harmanlamak için çok fazla seçeneğiniz var. Hatta piyasadaki seçenekleri beğenmezseniz kendiniz de yapabilirsiniz. İnternette bunun için çokça kaynak bulunuyor. Maliyetinin çok olmaması da onu ayrıca kullanılabilir kılıyor.

Tercih edilen bir diğer tür olarak ise ahşap yatak başlıkları. Ahşap yatak başlıkları daha çok country ve klasik stili yansıttıklardan bu kullanılmak istenildiğinde yatak tipinizi de buna göre seçmek gerekir. Bunun dışında özellikle kış dönemlerinde soğuk hava katacağı unutulmamalıdır.

Yatak başlığınızı sıkça değiştirebilirsiniz. Bu nedenle tercihinizi yaparken ilk başta söylediğimiz gibi içinize sinen ve konforlu olanlarından birini tercih etmeniz daha önemlidir. Aksi bir durumda mobilyanıza göre seçtiğiniz bir yatak başlığını sıkça değiştirmeye karar verirseniz aynı sıklıkta mobilyalarınızı da değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu yüzden yatak başlığınızda konfor istiyorsanız, yatakta kitap okuyor ya da televizyon seyrediyorsanız size gereken rahat bir başlıktır. Yani ahşap veya metal harika görünse de aradığınız şey olmayabilir.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir