Dekorasyon

​Yeni evlenecek çifter için ev tasarımı önerileri..

Evlilik içerisinde birçok aşamayı barındıran uzun bir yol. Siz nihayet tüm bu yolları tamamlayıp, tüm aşamaları geçtiniz. Sıra geldi eşinizle beraber bir ömür boyu mutlulukla yaşayacağınız evinizi seçip döşemeye.

İşte yeni evli çiftler için hazırladığımız 5 önemli ipucu:

Evinizi Belirleyin

Evinizi dekore etmeden önce elbette ilk olarak belirlemeniz gereken şey nerede ve nasıl bir evde oturacağınızdır. Bazı çiftler, evi belirlemeden önce mobilyalara sahip olur ve daha sonra mobilyalarının evleriyle uyuşmadığının farkına varır.

Bu yüzden önce oturacağınız evi görüp, evin ölçülerini belirleyip ona göre masa, sandalye, koltuk takımı gibi eşyalarınızı almalısınız.

Tarzınıza Karar Verin

Evinizi belirledikten sonra yapmanız gereken şey eşinizle birlikte bir tarz belirlemektir. Daha sonra mobilyalarınızı ve dekorasyonunuzu bu tarza göre belirlemek çok daha iyi olacaktır. Klasik tarza uygun bir ev döşeyecekseniz daha eskitme ve deri tarzında mobilyalar kullanabilirsiniz. Ancak yeni evli çiftlere daha çok yakışacak tarzlar; modern ve minimal tarzda ev dekorasyonları olacaktır.

Ortak Kararlar Alın

Evinizi eşinizle kullanacağınızı unutmadan, ikinizin de görüşlerini de içine alacak dekorasyon ve tarz anlayışı belirleyin.

Renklerinizi Seçin

Renklerinizi seçerken tarzınıza uygun olmasına dikkat edin. Eğer eviniz darsa ve modern bir tarz seçmişseniz açık renkleri kullanmanızda fayda var. Böylece eviniz geniş gözükecektir. Yine renkleri kullanırken duvar ve zeminin uyumlu olmasına dikkat edin. Zıt renklerin uyumunu kullanın. Alanınız genişse ve açık renkli zemin kullanıyorsanız mobilyalarınızın koyu olması çok daha güzel olacaktır.

Yemek Odanızda Yer Açın

Yeni evli çiftlerin misafiri çok olur. Bu yüzden kalabalık yemekler için yemek odanızı geniş tutmanız gerekir.

Yemek odanızı açık renklerle boyayın ve daha geniş gözükmesi için aydınlık ve ferah bir ortam seçin. Rahat sandalyeler ve geniş bir masayla yemek odanızı tasarlayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir