Dekorasyon

2018 Kelebek Yemek Odası Modelleri

Kelebek Mobilya 2018 yılında üretmiş olduğu ve 2018 yına özel olarak tasarlamış olduğu “yemek odası modelleri” için çok fazla bir seçenek sunmamakta, biz olan modelleri sizler için inceledik ve sizlere sunduk.

2018 Kelebek Yemek Odası Modelleri

Kelebek markası Türkiye’nin en eski ve köklü firmalarından bir tanesi, 1935 yılında kurulan firma hemen hemen Türkiye’nin mobilya sektörü adına bütün ilklerine sahip bir firmadır. Yazımızın alt kısmınında sizlere Kelebek Mobilya hakkında bilgi paylaşılacak.

Kelebek Mobilya 2018 yemek odası modelleri için sizlere hazırlamış olduğum bu yazıda odanızın dekoru kadar malzeme kalitesi ve kullanımı hakkında bilgilendirme yapacağım.

2018-kelebek-yemek-odasi-modeli

Kelebek Mobilya 2018 sezonuna ahşap görüntüsüne ağırlık vererek ahşabın insan hayatında ne kadar önemli bir yer ettiğini sanırım bizlere söylemek yerine tasarımları ile anlatmak istemiş, Ahşap tasarımın ve renklerinin de bulunduğu modelleri ile hazırlarken Ağacın doğal desenlerini kaybetmeden boyama ve cilalama işlemini de yapmışlar.

veruna kemebek yemek odası

Veruna yemek odası takımı modeli ile farklı tasarıma ve farklı modellemeye yön veren Kelebek Mobilya bu modelinde ise Sandalyelerin fark yaratan tasarımları göz önüne gelmekte, bu farklılık açıkça görülmektedir. Aslında mini odalar, mini salonlar için hazırlanmış veya büyük salonlarda ev sakinlerinin az olduğu zamanlar için diye biliriz. Masa 4 kişilik ve masa açılır bir sisteme sahip değildir. Günümüz şartlarında mimari yapılardan olsa gerek gittikçe küçülen, ufalan salonlara kolaylık olsun amacı ile hazırlanmış olsa gerek çok hoş bir model olmuş.

Palu yemek odası takımı kelebek 2018

Palu Yemek Odası Modeli Lükense ve beyaz renklerin hakim olduğu bir model seçtik bu modelde renk seçenekleri olup olmadığı hakkında çok fazla bilgimiz yok. Tasarım ve dizayn olarak tamamen 2018 yılına ait renk konbinasyonları kullanılan bu modelde beyaz ayak ve gövde yapısına hakim olan model üst kısımları tam zıttı ile ceviz renginde ve desenli olarak tercih edilmiş bu tarz renk uyumuna Bohem tarzı diye adlandırıyorlar ve ilk çıkış yeri olan italyan yerleşim alanları. odanızın dekoruna uyum sağlaması için renkler hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yeterli olacaktır.

Kelebek Mobilya Kimdir Hakkında Bilgiler

Tarihçesi

Cumhuriyet tarihinin en eski sanayi kuruluşlarından biri olan Kelebek Mobilya, 1935 yılında uçak kanatları için kontrplak üretmek amacıyla kurulmuştur. 1986 yılına kadar İstanbul Haliç’te Kelebek markalı olarak kontrplak üretimi faaliyetinde bulunmuştur. 1978 yılında dünyanın konusunda en iyi proje grupları ile teknik işbirliği yaparak Düzce’de kurduğu Modüler Mobilya fabrikasını, Avrupa’nın en modern ve büyük tesislerinden biri olarak işletmeye açmıştır. 1990 yılında İMKB’de halka arz edilmiş olup; halka açık anonim şirket statüsündedir.

Bu yıl 80. yaşını kutlayacak olan Kelebek Mobilya, 186.000 m²’lik bir sahada 40.000 m² kapalı alanda en güncel teknolojileri kullanarak; mobilya, mutfak, banyo, oturma grupları ve özel ahşap donanımların üretimini sürdürmektedir.

Seri Üretim:
1984’te Türkiye’de ilk defa masif ve kontrplak hattını kullanmaya başladı. Bu anlamda dünya mobilya tekniklerini bir arada kullanabilen Türkiye’deki tek marka oldu.

İlk’lerin Markası Kelebek

Laminasyon Sistemi:
1983 yılında mobilya sektörü için innovatif bir sistem olan “laminasyon” teknolojisini Türkiye’ye kazandırdı.

İlk Tasarım Yarışması:
1985 yılında 50. Kuruluş yıldönümünü kutlamaları kapsamında Türkiye’deki ilk mobilya tasarım yarışmasını gerçekleştirdi. Mobilya ve dekorasyon konusunda araştırma ödülleri dağıttı ve mesleki eğitim alan öğrencilere karşılıksız burs dağıtıldı. Proje 2006’ya kadar devam etti.

İlk İmaj Çalışması:
1983 yılında mobilya sektörü için dünyada ilk olan imaj reklam çalışmasını gerçekleştirdi.

TV Dizisi Arası İlk Reklam:
1985 yılında Türkiye’deki ilk dizi arası ve renkli reklam çalışması gerçekleştirdi.

Türkiye’nin İlk Çevre Ödülü:
Arıtma tesisi İSO Çevre Ödülü’ne layık görüldü. 1985 yılında ilk çevre ödülünü alan firma oldu.

TSE’li İlk Mobilya:
1987 – 1988 yıllarında ilk TSEK (Türk Standartları Enstitüsü Kalite Belgesi) ve TSE belgesi alan mobilya firması oldu.

Halka Açılan İlk Mobilya Firması:
1990 yılında borsaya girerek halka açılan ilk Türk mobilya kuruluşu oldu.

Kilometre Taşları

1935 – İlk yerli uçakların kanadında kullanılmak üzere Haliç’te kontrplak üretimine başladı.

1978 – Düzce fabrikası ile panel mobilya üretimine başladı.

1979 – Son kullanıcıya yönelik ilk satış noktası açıldı.

1983 – Türkiye’de 100 satış noktasına ulaştı. Dönemin en yaygın mobilya markası oldu.

1985 – İlk mutfak mağazasını açtı.

1990 – Borsaya girerek halka arz edildi.

1991 – Yurtdışında ilk mağaza Almanya’nın Dortmund kentinde açıldı.

2002 – ISO 9001 Belgesi almaya hak kazandı.

2012 – Doğtaş Mobilya A.Ş. tarafından satın alındı.

2013 – IMOB Tasarım Ödülü ve Sektöründe En Sevilen Marka* Ödülünü aldı.

2014 – ISMOB Tasarım Ödülü aldı. Sektörün En Hızlı Büyüyen Markası oldu.

2015 – Capital Dergisi’nin Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda “Mobilya Sektörünün En Beğenilen Şirketi seçildi.

2016 – Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” listesine mobilya sektöründen giren tek şirket oldu.

2017 – Marketing Türkiye ve Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde mobilya sektörünün 2016 yılında itibarını en çok artıran markası seçildi. İstanbul İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen 2016 yılı En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde Mobilya Sektörünün Başarılı İhracatçısı Ödülü’nü aldı. Yine Marketing Türkiye dergisi ve BoomSonar’ın ortaklaşa düzenlediği “Social Media Awards Turkey 2017’de mobilya sektöründe Sosyal Medyayı En Başarılı Kullanan Marka Ödülü aldı. Marka yönetimi ve pazarlaması konusunda başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlayan Superbrands’in yürüttüğü çalışma doğrultusunda, Türkiye’nin süper markalarından olmaya hak kazandı.

* Ipsos ve MediCat Türkiye’nin en sevilen markaları 2013 araştırması

Sektörde 80.Yaşını Kutlayan İlk Mobilya Firması:
Bu yıl 80.yaşını kutlayacak ilk Türk mobilya kuruluşu oldu.

Kısacası Kelebek Mobilya sektöründe her açıdan ilklerin sahibi oldu.

Hakkında KAynağı; https://www.kelebek.com/tr/kurumsal/hakkimizda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir