Klozet Takımları ile Şık Dekorasyonlar Oluşturun

Ev dekorasyonu yaşadığınız mekânı göz zevklerinize, kullanım amacınıza, kendi rahatınıza göre mobilya ve aksesuar kullanarak düzenlenmesidir. Bulunduğunuz mekânı çok küçük dekorasyon hileleriyle mükemmel hale getirebilir ve göz zevkinize hitap eden mekânlar oluşturabilirsiniz. Evin bölümlerinden olan mutfak, oturma odası dışında banyoların da kişilerin zevklerine göre düzenlenmesi moda haline gelmiştir.

Klozet Takımları dekorasyonu

Özgün Bir Banyo Dokusuna Sahip Olun
Klozet takımları size tek parçadan üç parçaya kadar seçenekler sunar. Üç parçadan oluşan modeller klozet kapağını örtmek için, klozet önüne sermek için ve banyo lavabosunun önüne sermek üzere üretilmiştir. İki parçadan oluşan klozet takımları ise klozetin önüne ve banyo lavabosunun önüne koymak üzere tasarlanmıştır. Son zamanlarda yazı, desen, kabartma, üç boyutlu ve fotoğraflı tasarımlar dikkat çekiyor. Bazı klozet takımı modelleri birbirinden bağımsız olarak tasarlanarak kare yuvarlak ve kalp gibi şekilleriyle istediğiniz yere yerleştirmenize imkân sağlıyor. Banyoya serilen klozet takımları banyonuza hoş bir görünüm katmasının yanı sıra suyun yerde birikmesini engeller, yere düşen saç tellerinin diğer odalara taşınmasını önler ve havadaki tozu hapsederek uçuşmasının önüne geçer.

Klozet takımları üretilirken birçok malzeme kullanılabiliyor. Yumuşacık bir ortam sağlayan yün ve pamuk, kaydırmaz özelliğe sahip polyester, daha çok hijyen sağlayan mikro fiber gibi dokusuna ve özelliklerine göre klozet takımları çeşitlilik gösterebiliyor. Temizliği ise kumaşın türüne göre değişebiliyor. Kimi modeller makinede yıkanabilirken kimi modellerde silme işlemi yapılabiliyor. Anti-bakteriyel özelliğe sahip klozet takımları ise size ekstra hijyen sağlıyor.

klozet takımları dekorasyonları..

Dekorasyonda Kırmızı İle Uyumlu Renkler

Dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler sayesinde oluşabilecek ufak dekoratif problemlerin de önüne geçerek pozitif sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Renk uyumları sadece bir renk için değil tüm renkler için aranması gereken hususlardandır.

Modadan dekorasyona kadar hayatımızı anlamlandıran birçok uygulamada desen ve modelin yanında renk uyumuna dikkat etmediğimiz takdirde istediğimiz etki ve sonuç elde edilemez.

Özellikle bu yıl koltuk takımı renkleri arasında kırmızı oldukça revaçta olduğunuz görmekteyiz. Örneğin kırmızı koltuk takımı dekorasyon uygulaması için düşündüğünüz renklerin yanlış kombinlenmesi sebebiyle tüm salon dekorasyonunu boğucu bir atmosfere büründürebilirsiniz. Ya da çocuk odasında kullanacağınız yanlış renk kombinleri nedeniyle dekorasyonun psikolojik problemlerini çocuğunuzun davranışlarında tetikleyici olarak gözlemleyebilirsiniz. Bu yazımızda dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler arasında seçtiğimiz temel uyumları ele almaya çalışacağız.

Kırmızının beyaz ile uyumu

Kırmızı Siyah Uyumu
Kırmızı siyah uyumu dekorasyon için oldukça iddialı bir tasarımın oluşmasını sağlar. Özellikle kırmızı koltuk takımı dekorasyon uygulaması gerçekleştirmek istiyor ve takımlarınızın sadece renk değil kumaş deseni ve tarzını da vurgulayarak odak noktası haline getirilmesini istiyorsanız siyah rengi salon içi diğer aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

kırmızı koltuk siyah uyumu

Kırmızı koltuk takımınız için dilerseniz siyah veya koyu tonlarda kırlent de tercih edebilirsiniz. Koltuk takımı içindeki kırmızı siyah veya koyu tonların uyumu sayesinde salon içerisindeki diğer dekorasyon ürünlerinin de farklı renklerde tercih şansı ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca kırmızı koltuk takımının gerek yaslanma minderlerinde gerekse kolçaklarında kullanılacak siyah tonların oldukça etkili bir dekorasyon niteliği kayacağını ifade etmeliyiz.

Kırmızı koltuk ve siyah kırlent

Kırmızı siyah uyumunu duvar, perde, koltuk ve halı üzerinde çeşitlendirerek de kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı bir halı zeminin daha renkli ve sıcak bir atmosfere kavuşmasını sağlar. Kırmızı perdeler ile kombinlenmiş siyah chester koltuk takımları da iddialı bir dekorasyon örneği oluşturacaktır.

Kırmızı siyah perde

Kırmızının ana ton olarak belirlendiği siyahın üzerinde farklı desenlerle serpiştirildiği diğer aksesuar ürünleri de salon içerisinde oldukça uyumlu bir havanın yakalanmasına katkı sunmaktadır.

Kırmızı Mavi Uyumu
Kırmızı mavi uyumu sayesinde zıtlıkların birlikteliğini de yakalamanız mümkündür. Renk olarak tam bir zıtlık oluşturmasa da sıcak olan kırmızı rengin soğuk mavi renk ile bir araya gelmesi oldukça etkili dekoratif alanların oluşmasına katkı sunacaktır.

Mavi renk doğadan gelen esintileri de temsil etmektedir. Bu sebeple kullanıldığı ortama bir dinginlik, huzur, özgürlük ve sakinlik katar. Kırmızı ile mavi kullanıldığında kırmızının çarpıcı etkisi de seyreltilmektedir. Dekorasyondaki geçişler için mavinin kırmızı ile kullanılması da istediğiniz sonuçları elde etmede oldukça önemlidir.

Dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler arasında yer alan mavinin ev içerisindeki her oda için kullanılabilecek nitelikte olması da dekorasyonda elinize güçlendiren bir durumdur.

Kırmızı Yeşil Uyumu
Dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler arasında yeşil rengi de gösterebiliriz. Kırmızı yeşil uyumu için kullanacağınız alanların ev içinde mavi renkte olduğu gibi hemen her alana hitap ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Mutfak, salon, oturma odası, yatak odası için kırmızı yeşil renk ve tonları ile nitelikli uyumlar yakalayabilirsiniz.

Yeşil koltuklar ile kırmızı perdeler, kırmızı koltuk takımı ile yeşil halılar ve perdeler sayesinde elde edebileceğiniz dekoratif kazanımların da fazla olduğunu ifade etmeliyiz.

Kırmızı Beyaz Uyumu
Beyaz renk dekorasyonda oldukça sık kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Beyaz, çabuk kir göstermesi sebebiyle her ne kadar çekinilerek kullanılmaya çalışılsa da dekoratif zenginliği sebebiyle vazgeçilemeyen dekorasyon rengidir. Bu sebeple de dekorasyonda kırmızı ile uyumlu renkler arasında mutlaka kırmızı beyaz uyumu değerlendirilmelidir.

Kırmızı beyaz uyumude