Daha ferah ve aydınlık bir salon nasıl olmalı

Ayna Kullanarak Daha fazla detay elde edebiliriz.

Odanızın bir duvarına mutlaka ayna eklemek her koşulda iyi bir fikirdir. Peki salonunuzun görünüşünü tam anlamıyla değiştirmek ve çok daha ferah bir ortam yaratmak ister misiniz? Bunu gerçekleştirmek adına, bütün bir yüzeyi tek bir büyük ayna veya birçok küçük aynayla kaplamayı deneyebilirsiniz. Tüm yüzeyi kapladığınız takdirde aynalar, ışığı yansıtarak salonunuzu aydınlatmakla kalmaz, mekanın kendisini de yansıtarak neredeyse iki kat büyüklükte bir salon algısı yaratır. Bunun yanı sıra aynayı pencerelerinizi yansıtacak şekilde yerleştirerek mekanda fazladan bir pencere varmış algısı yaratabilir veya aynayı bir ışık kaynağının karşısına gelecek şekilde koyabiliriz.

salon için köşem

Dekoratif Kareleri Minimuma İndirmek
Salon dekorasyonu sürecinin en keyifli ayrıntılarından biri, güzel hatıraları olan objeleri sergilemektir. Ancak sehpaların, rafların ve ünitelerin yüzeylerini bu objelerle doldurmak, salonda çok daha kalabalık ve dar bir algı yaratır. Bu eşyaları eleyerek en sevdiğiniz birkaç parçayı sergilemek ise hem en değerli dekoratif objeleri öne çıkarır hem de çok daha ferah bir salona sahip olmanıza yardımcı olur. Minimal tasarımlı sarkıt aydınlatmalar ve duvar yüzeyiyle bir giden süslemeler seçmek de aynı mantıkla mekana ferahlık katar.

dekorasyon koltuk takımı

Kullanılacak olan Renkleri Kısıtlamak
Her ne kadar çeşitli renkler kullanmak heyecanlı olsa da çarpıcı bir renge sahip mobilya kullanmak mekana canlılık katsa da ferah bir algı adına bir veya iki renge sadık kalarak bu iki rengi tüm salona yaymakta fayda var. Dilerseniz tek bir rengin farklı tonlarını kullanmayı da aynı şekilde tercih edebilirsiniz. Salonunuza heyecan katmak adına ise halı, perde ve duvar kağıdı gibi ayrıntılarda dramatik desenleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Genel kanının aksine, yalnızca açık tonlardaki renkleri kullanmak zorunda değilsiniz, zevkinize uygun her renk bu yaklaşımla kullanıldığında salon dekorasyonu konusunda tercih edilebilir.

ufak oda yerleşimi

Renkleri Karıştırmak ve Hafiflik oluşturmak
Ferah bir salon dekorasyonu adına, sert bir minimalist yaklaşım benimsemek zorunda değilsiniz. Yalnızca birtakım ağır ve göze batan objelerin görsel ağırlığını azaltmaya gayret etmek, ferahlık sağlayabilmek adına oldukça yeterlidir. Bunu gerçekleştirmek için ise ağır ve gösterişli mobilyanızı duvarın rengine boyayabilir, sade objeler tercih edebilir ufak köşeler gibi malzemeleri tercih edebilirsiniz. Böylece görsel algıda hafiflik yaratabilirsiniz.

Enza Home Koltuk Takımı Modelleri

Enza Home bilindiği üzere Türkiye‘nin en büyük Mobilya firmalarından biri olma başarısına ulaşmış bulunmakta, Enzahome olarak kuruluşu yataş honding‘e ait olan firma özellikle Koltuk Takımları üretimi ile özel tasarımcıları yardımı ile her yıl gündeme ayak uydurmakta ve harika tasarımlar üretmekte, üretmiş olduğu ürünler karmaşık modeller üreten firmaların tam tersine sade ve bir o kadar şık modeller tasarlamaktadır, Enza Home Koltuk Takımları üretiminde kullanıcısı olan müşterilerine illaki takım alacaksın diye diretmenin yerine adet olarak, tek kanepe, tek berjer gibi parçalanmış ürünler sunabilmekte.

enza home nuvo koltuk takımı

Modern ve İşlevsel
Modern tasarımı ve geniş oturum alanı ile göz dolduran Nuvo koltuk takımı, konforu ve şıklığı bir araya getiriyor. Kolay yatak olabilme özelliği ile dar alanlarda çok yönlü kullanım avantajı sağlayan Nuvo koltuk takımı, farklı renk kombinasyonlarıyla dekorasyon seçeneklerini arttırıyor.

enza home ponte koltuk takımı

Tasarım ve İşlevsellik Bir Arada…
Sırt minderleri ve kol yanlarındaki çizgisel detayları, farklı tonlardaki kumaş ve kırlent alternatifleri ile tasarımını hareketlendiren Ponte Koltuk Takımı, 3’lü modülündeki Zero-Wall mekanizmasıyla pratik bir şekilde yatak olabilirken sandık özelliği sayesinde de ekstra bir depolama alanı sağlıyor.