Genç Odası

2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu

2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu genç odalarının düzenlenmesi, onların değişken ruh hallerine uygun olması için şık öneriler sunmaktadır. Onların kendilerini odalarında keyifli ve huzurlu hissetmeleri, gelişimleri adına değerli bir detaydır. Bu detayı sağlamak, oda dekorasyonunda ve duvar boyasında seçilen renklerle sağlanabilir. Odanın dekorasyonundan önce, duvar rengine karar vermek gerekir. Sonrasında seçilen dekorasyon ürünlerinin, duvar rengiyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Bu yıl, genç odaları için birbirinden güzel duvar rengi trendleri var. Bunlardan birini seçerek, genç odalarında şıklığı sağlamak, hayli keyifli olacak.

Kız Odaları İçin Pembe Ve Yeşilin Uyumu

2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu trendlerinde yeşil renk öne çıkıyor. Kullanılan yeşil, genellikle yeşilin dinginlik veren tonlarından seçiliyor. Adaçayı yeşili, çağla yeşili tonları oldukça revaçta. Genç kız odalarında yeşil tonlarının pembeyle harmanlanması söz konusu. Seçilen yeşile uygun olarak mat tonlarda kullanılan pembeler, ortama aydınlık ve ferah bir hava sunuyor.

Altın Tonlarıyla Parlak Bir Hava

2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu trendlerinde yeşil renk öne çıkıyor. Kullanılan yeşil, genellikle yeşilin dinginlik veren tonlarından seçiliyor. Adaçayı yeşili, çağla yeşili tonları oldukça revaçta. Genç kız odalarında yeşil tonlarının pembeyle harmanlanması söz konusu. Seçilen yeşile uygun olarak mat tonlarda kullanılan pembeler, ortama aydınlık ve ferah bir hava sunuyor.

Altın tonları son zamanlarda dekorasyonun birçok ögesinde kullanılıyor. Bu sayede ortama retro bir tarz kazandırmak mümkün. 2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu duvar boyalarında ufak altın dokunuşlar, oldukça iddialı tasarımlar ortaya çıkaracak. Ancak altın rengi duvar boyasını elbette duvarın tümünde veya odanın tamamında kullanmak mümkün değil. Bu nedenle duvarların bazı ufak bölümlerine bu rengi uygulayabilirsiniz. Altın renginin en çok uyum sağladığı renk, şeftali tonları. Ayrıca çok açık mavilerle de ufak altın dokunuşları sağlanabiliyor. Hatta bu iki rengin birleşiminden oluşan duvar kağıtları da 2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu çerçevesinde oldukça moda hale gelecek.

Pembe Ve Laciverdin Şıklığı

acivert renk, ortamlara klasik bir hava sunar. Bu rengin duvarlarda tek başına kullanılması, karanlık bir atmosfer oluşturduğu için genellikle tercih edilmez. Fakat başka renklerle birlikte laciverdi yumuşatmak mümkün. Bu yılın genç odası duvar boyalarında, pembe tonları ve lacivert oldukça başarılı bir seçim olacak. Kullanılan pembe tonlarının alternatifleri hayli geniş. Genelde daha açık pembeleri kullanmak, laciverdi dengeliyor. Buna göre toz pembe, pudra pembesi kullanılabilir.

Açık Sarı ve Gri Tonları

2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu çerçevesinde açık sarı, önemli bir yere sahip. Açık sarılar, yine açık gri tonlarıyla birlikte kullanılıyor. Bu sayede odalara temiz ve aydınlık bir hava katmak sağlanıyor. Oda dekorasyonu için seçilen objelerde sarının biraz daha koyu tonlarının seçilmesiyle bu renk seçimini destekleyebilirsiniz. Hatta ortamın aydınlığını duvarlarda kullanılan büyük aynalarla daha da arttırmak mümkün.

Sütlü Kahve Ve Turuncu

Sütlü kahverengi, geçtiğimiz yıllarda duvar boylarında hayli sık kullanıldı. Bu yılda da bu rengin etkilerini görmekteyiz. Sütlü kahve, genç odalarında turuncu renkle beraber kullanılabilir. Turuncu renk, gençlerin enerjisiyle uyum sağlayan, canlı bir renk olduğu için, hayli beğeniliyor. Bu duvar renklerini retro tarzlı turuncu dekorasyon objeleriyle kullanabilirsiniz. Seçilen mobilyalarda ise, koyu kahve doğru bir seçim olacaktır.

Kırmızı ve Beyazın Uyumu


Turuncu gibi enerjik bir renk olan kırmızı, genç odaları için iyi bir tercihtir. Bu rengi beyazla birlikte kullanarak, mükemmel bir uyum elde edebilirsiniz. Hatta sade bir beyaz renk yerine, krem rengi ve bej tonları kullanılabilir. 2019 Genç Odası Boya Dekorasyonu moda duvar renklerinde, Osmanlı Kırmızısı olarak bilinen renk dikkat çekiyor. Bu rengin dışında daha açık kırmızılar da kullanılmaktadır.

Yeşil ve Gri

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir