Mumluk Kendin Yap

MUMLUK KENDİN YAP DEKORASYON
Dekorasyon gerek evini yenilemek isteyenlerin gerekse baştan düzenlemek isteyenlerin keyif aldıkları, bolca araştırma yaparak tarzlarına en uygun olanı seçmeye çalıştıkları bir dönemi ifade etmektedir. Bireyler arzu ettikleri tarza göre firmaların üretmiş olduğu modelleri seçerek mekânları dekore edebilmektedir. Son yıllarda artan trend ürünlerin sayısı kimi zaman tercih yapmayı zorlaştırsa da yine de ev sahipleri oluşturdukları görüntü ile mutlu olmaktadır.

Gelişen teknoloji ve ev eşyalarının modelleri sayesinde artık eskiye nazaran çok daha kullanışlı ürünler ortaya çıkmaktadır. Bol çekmeceli dolapların yanı sıra komodinler, aynalı vestiyerler gibi eşyaların dağınık görünmemesi adına oluşturulan ürünler bulunmaktadır. Duvarlara yerleştirilen raflar ile de hem kitaplık hem de dekoratif nesneler için uygun alanlar elde edilmektedir. Evini düzenleyenlere bunun gibi pek çok örnek yardımcı olmaktadır.

Elbette hazır eşyaların yanı sıra kendi yaptığı ürünleri kullanmak isteyenlerde bulunmaktadır. Son yıllarda artan kendin yap projeleri dekorasyonuna zenginlik katmayı düşünenlerin ilgisini çekmekte ve gittikçe popüler hale gelmektedir. Makalemizin devamında evde kendinizin yapabileceği projelere dair bilgileri sizler için hazırladık.

Dekoratif ev ürünleri arasında mumların yeri ayrıdır. Masaların üzerinde, sehpalarda ya da kitap raflarında şık görünüşüyle ortama ayrı bir hava katmaktadır. Yalnızca saydığımız yerlerde değil banyo dolaplarının raflarında ya da mutfaktaki herhangi bir tezgâhın üzerinde de mum çeşitlerine denk gelmek mümkündür. Çeşitli şekillerde ve boyutlarda satılan mumlar için konulacağı tabak vb ürünlerde önemlidir. Sunum için güzel bir görüntü elde etmek isteyenler hoş bir mumluğu kendi elleriyle oldukça kolay bir şekilde hazırlayabilirler. Örneğin kuru dallar ile şık bir mumluk yapabilmek için gerekli malzemeler; cam bir kâse ya da isteğe bağlı olarak küllük, bir adet mum, kâsenin etrafına yerleştirilecek kuru dallar ve silikon tabancasıdır.

Malzemeleri edindikten sonra yapılacak ilk şey kuru dalları tercihe bağlı olarak kısaltmaktır. Bu işlemin ardından silikon tabancası yardımıyla cam kâse ya da küllüğün etrafına belirli aralıklarla çokta üst üste olmadan yapıştırılır. Kurumasını bekledikten sonra içine mumu koyarak dekoratif bir şekilde kullanıma hazır hale getirilir.

Bir başka mumluk çeşidi için lazım olan malzemeler ise cam bir kavanoz, dantel ve kurdele ya da tercihe bağlı olarak çuval ipi. Dantel cam kavanoza uygun boyutlarda hazırlandıktan sonra etrafına gerip yapıştırılır. Kuruması beklenir ve ağız kısmı kurdele ile süslenir. Son olarak içine mum konur ve kullanıma hazır hale gelir. Bu şekilde hazırlanacak mumluklar ile loş ve şık bir aydınlatmaya sahip olunabilir.

Balkonda ya da bahçede değişik saksılar içerisinde bitkilerini büyütmek isteyenlere yönelik kullanılmayan seramik parçalarını değerlendirerek dekoratif bir ürün tarifi bulunmaktadır. Bunun için gereken malzemeler derz dolgusu, seramik malzeme, bir adet saksı ve silikon ile silikon tabancası. İlk olarak seramikler çekiç ile kırılarak parçalara ayrılır. Bu şekilde yapıştırmak daha kolay olacaktır. Daha sonra hazırlanan seramik parçaları silikon yardımıyla saksıya yapıştırılır. Kuruması için bir gün beklemesi önerilmektedir. Kurutma işleminin ardından suyla karıştırılarak hazırlanan derz dolgusu mozaiklerin arasına spatula ile sıvanır. Mozaiklerin arasının dolguyla tam olarak bütünleştiğinden emin olmak gerekir. İki saat sonra ıslak bir sünger ile saksının yüzeyindeki fazla derz dolgu temizlenir. Yeniden bir gün kurumaya bırakılır. Bu şekilde çiçekler için farklı ve estetik bir saksı elde edilebilir.

Kolay bir şekilde hazırlanabilen bu tür dekoratif eşyalar hem kaliteli zaman geçirmeye yardımcı olmakta hem de el emeği ile bir şeyler üretmenin hazzını yaşatmaktadır.

Romantik Dekorasyon Fikirleri 2019

Romantik Dekorasyon Fikirleri
Dekorasyonda çeşitlilik son zamanlarda ortaya çıkan ve tercih edilen kavramlar arasında yerini almıştır. Klasik ve modern bir görüntü yerine daha naif ve romantik seçimlerden yana olanlar içinde birçok seçenek bulunmaktadır. Yalnızca firmaların sunduğu ürünler ile değil el emeği ile de dekorasyona zenginlik katmak mümkündür. Bunun için en çok gerekli olan hayal gücüdür.

Ev, bireylerin günün yorgunluğunu attığı, sevdikleriyle mutlu ve huzurlu saatler geçirdiği mekân olarak görülmektedir. Bu yüzden ev sahipleri tarafından özenle dekore edilmekte, estetik bir görüntü amaçlanmaktadır. Kişiye göre değişen tercihler evin aynı zamanda zengin bir dekorasyona sahip olmasını sağlamaktadır. Her bir odada farklı tarzların uygulanması gibi tek bir tarz ile de bütünlük yakalanabilmektedir.

Sıcak ve samimi bir ortam arayışı içinde olanlar romantik tarzda ev dekorasyonunu inceleyebilirler. Çeşitli fikirler ile hem şık hem de nostaljik bir hava elde etmek bu şekilde mümkün olabilmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken noktalardan birisi, romantik dekorasyon fikirlerinin çoğu zaman geçmişin izlerini taşıdığıdır. Elbette modern çizgiler ile bu fikirler birleştirilebilir ancak genel olarak tanımı bu şekilde yapılmaktadır.

Romantizmin renkleri genellikle kırmızı ve pembe olarak düşünülmektedir. Örneğin yatak odasında kırmızı tonlar seçilerek yatak takımı kullanılabilir, bunun yanı sıra asil bir renk olan siyahta tamamlayıcı unsur olarak düşünülebilir. Ya da daha çık renk tercih edenler için beyaz ve krem tonları da iyi bir seçenek olabilir.

Soft Renkler ile Romantik Tasarım
Pembe ise gerek ev eşyalarında gerekse dekoratif ürünlerde sıkça karşımıza çıkan bir renktir. Firmaların talepler doğrultusunda bu tonlarda birçok ev eşyasını müşterilerin hizmetine sunduğu bilinmektedir. Soft renkler huzurlu bir ortam oluşturmanın en önemli etkenlerinden birisidir. Bu anlamda romantik dekorasyon tarzını düşünenler için gül kurusu, mor ya da lila tonlarının yanı sıra bordo rengi uygun olabilir.

Şayet bu tarzda bir dekorasyon düşünenler aynı zamanda farklılıkta arıyorlarsa zengin bir görüntü sunan sarı tonlarını tercih edebilirler. Romantik bir tarz ile altın varaklı aynaların buluştuğu mekân görenlerinde ilgisini çekecektir.

Yalnızca renklerin değil dekoratif ürünlerinde bu tarz içerisindeki yerini unutmamak gerekir. Özellikle mum ve çiçeklerin etkisi oldukça güçlüdür. Rengârenk, çeşitli şekillerdeki mumlar ortamın romantik havasına uyacağı gibi samimi bir görüntü de oluşturacaktır. Bununla beraber çiçeklerin her ortama canlılık ve estetik kattığı bilinmektedir. Tercihe bağlı olarak yapay ya da canlı çiçekler ile dekorasyon tamamlanabilmektedir.

Romantik dekorasyon fikirleri denildiği zaman akla gelen en önemli detaylardan bir tanesi şüphesiz ki şöminedir. Klasik şömine çeşitlerine şans verilebileceği gibi evinde gerçek şömineye yeri olmayanlar elektrikli olan modellerine göz atabilirler. Şöminenin önüne konulacak birkaç tane renkli minder ile istenilen görüntü elde edilebilir. Bu adım aynı zamanda ortamın havasına hem romantizm hem de canlılık katacaktır.

Işıklandırma da bir ortamı düzenlerken özen gösterilen detaylar arasındadır. Loş bir ambiyans arayışında olanlar abajur modellerini ya da küçük spot lambalarını tercih edebilirler. Bunların yerine duvarlara yerleştirilecek raflar üzerine konan mumlar ile aynı etki oluşturulabilir. Kokulu mumlar bu anlamda hoş bir detay olabilir.

Romantik dekorasyon denildiği zaman akıllara gelen fikirlerin dışında kişiler kendi zevklerine uygun eşyalar ile daha dikkat çekici bir tarz elde edebilirler. Eskitilmiş görüntüye sahip eşyalar ile antika parçaların dahil edileceği bir ortam aynı şekilde romantik bir ambiyans sunabilir. Duvarlara asılacak tablolar, aynalarda ev sahipleri için yardımcı unsurlardandır. Aynı şekilde orta sehpaların üzerine konulacak vazolarda iyi bir fikir olarak değerlendirilebilir.

Bellona Bebek Odası Takımları

Bebeğiniz için güzel bir oda dekore etmeden önce sizlere Rahat Ve Kullanışlı Bellona Bebek Odası Takımları nı en yeni modeller arasın dan seçtiğimiz görseller eşliğin de tanıtmak istiyoruz. Bebeklerin için de huzur ile büyüyeceği, onun her ihtiyacına yönelik olarak tasarlanmış bellona bebek odası takımları nı gelin hep beraber inceleyelim. Yeni sezon da bellona koleksiyonun da hem estetiği hem de fonksiyonel özellikleri ile dikkat çeken bir kaç modeli tanıtmaya çalışalım.

Rahat Ve Kullanışlı Bellona Bebek Odası Takımları
İlk modelimiz bellona joyful, son derece zarif ve kullanışlı tasarımı ile hem kız bebeklerin hem de erkek bebeklerin odaları için muhteşem bir seçim olacaktır. Joyful bebek odasının fiyatı 3100 tl dir ve farklı ödeme koşulları ile bu şık takıma sahip olabilirsiniz. Bebeğinizin odasının büyüklüğüne göre seçtiğiniz ballona bebek odası takımı nı gardrop ölçüsüne de karar verebilirsiniz. İki kapılı veya üç kapılı gardroplar, üç kapılıda 135 cm en, iki kapılıda 90 cm en her iki modelinde yüksekliği 197 cm dir. İkinci önereceğimiz model ise venturo dur, venturo bebek odasının fiyatı ise 4580 tl dir. Tüm bellona bebek odası takımları hemen, hemen aynı parçalardan oluşmaktadır.

Bebek beşiği, şifonyer ve gardrop ile şık, kullanışlı ve rahat bir takım oluşmaktadır. Bebek beşiği önünde koruyucu bariyer olması bebeklerin düşme veya benzeri tehlikelerden de koruyucu önemli bir detaydır. Bebek beşiğinin yan tarafın da alt açma ünitesi, çekmeceler ve mini dolap ile bebeğinizin bakımını rahat ve kolay bir şekilde yapacaksınız. Bebek beşiklerin de önemli bir özellik ise bebeğinizin ihtiyacına göre beşiği uzatabilir veya genişletebilirsiniz.Çekmece ve kapaklar da bulunan frenleme sistemi, açıp kaparken çarpma gibi bir sorun yaşamanıza engel olacaktır. Bir başka önereceğimiz model ise portivo dur, portivo bebek odasının fiyatı ise 3200 tl dir.

İncelemenizi önereceğimiz ve ilginizi çekecek Mutlu Bebekler İçin Modern Bebek Beşikleri konumuza da bir göz atmanızı öneririz. Sizler için yeni sezonun en iddialı bellona bebek odası takımları nı seçtik. Bebeğinizin sağlıklı ve huzurla büyüyeceği güzel mobilyalar için ilk tercihiniz bellona markası olmalıdır.

Siyah Duvarlı Çocuk Odaları

Siyahın renkli ve neşeli olmaması çocukların mekanları için olmadığını ve odayı karamsar gösterecebileceğinden siyah bir duvar yapmanın kötü olduğunu söyleyebilirsiniz . Oysaki siyah duvarlı çocuk odaları çok şık ve stil sahibi. Ve zamansız siyah rengin uzun zaman önce çocukların alanlarına girdiğini görenler şaşırarak giderek daha fazla ebeveyn ve tasarımcı çocuk odasına bu rengi ekliyor. Bir siyah duvar etkili bir vurgu verdiği için popülerdir, İskandinav modern ve minimalist ve bazı diğer stiller de kullanılır. Ama çocuk odalarında genellikle eklektik ve farklı şekillerde aşağıdaki gibi duvarlar dahil edebilir ve onunla oynayabilirsiniz. Bazı fikirler görmek ister misin? Başlayalım.

Siyah Duvarlı Çocuk Odaları


Kısmen Boyalı Siyah Duvarlar
Odanın bütününde kullanılan siyah duvarın bir çocuk alanı için fazla olduğunu düşünüyorsanız, onu ele almanın bir yolu vardır: kısmen siyah bir duvar yapın. Yarı boyalı olabilir veya dağlar veya fırça darbeleri gibi temalar kullanılabilir. Örneğin macera dolu ilham odası gibi harika desenlere sahip olabilir. Böyle bir duvar çocuğun odasında cesur bir kontrast oluşturacak ve öne çıkacak.

Kara Tahtalı Duvarlar
Bu tür kara tahtalı duvarlar, mutfaktan home ofislerine kadar günümüzde pek çok alan için inanılmaz derecede popülerdir ve bana sorarsanız, bir çocuk odası için bir yazı tahtası duvarının olması şarttır . Çocuklar çizim ve boyamaya bayılır ve bildiğim birçok çocuk bunu duvarlarda yapıyor. Çocuğunuzun pahalı duvar kağıdını veya sadece şık duvarları boyamasını istemiyorsanız, odasında ya da oyun alanında bir karikatür kara tahtalı duvar hazırlayın – evinizde çocuklarınıza yaratıcılıklarına teşvik edin!

Siyah Vurgulu Duvarlar
Siyah vurgulu duvarlar, zamanla çocuk odalarında daha sık görülür. Hem kızlar hem erkekler için, modern mekanlar için, macera ve seyahat esintili odalarda, uzay ve gökyüzü temalı mekanlar için uygundurlar. Bunlar, saf siyah duvarlar veya oda tezgahıyla uyuşan desenler, baskılar bulunan duvarlar olabilir. Siyah bir duvarın çok kasvetli olduğunu düşünüyorsanız, siyah rengi her zaman renkli süslemeler ve aksesuarlar, çelenkler ve ışıklarla canlandırabilirsiniz.

Lüks Salon Koltuk Modelleri

Modern koltuk lüks bir salonda eksik bir parça olabilir. Aşağıdaki bu 8 seçeneğin bir odada bir araya gelmesiyle oluşan dekorasyon örneklerinden ilham alın.

İyi bir koltuğa sahip olmanın çok avantajı var. İster bir kadeh şarabın tadını çıkarın, ister sevgilinizle son TV şovunu seyredin, rahat ve şık modern bir kanepeye sahip olmanın tadı bir başkadır.

Salonun iç tasarımına kadınsı bir dokunuş vererek, zarif eğrileriyle yeni koltuk tasarımları seçiliyor. Mavi kadife koltuk modelleri salon dekorasyonunuz da eksik olan bir unsur olabilir.

Tabloların eşsiz varlığı ve şekilleri salonların olmazsa olmaz parçası. Oturma odası takımlarında lüks bir ortamı tamamlamak için en ideal bir parça .
Kavisli bir kanepe, lüks oturma odanızı renklendirmek için çok yaratıcı bir yol olabilir . Yeni formları iç tasarıma getirmek , beyaz olanlar minimal bir alanı aydınlatmak için anahtar parça olabilir.

Tek kanepe modellerinde 2019 çok şık şekiller ve renkler var.Özellikle lüks mobilya parçalarında altın çizgi metaller ile dikkat çekiyor. Oturma odanıza güneş çarpması eklemenin en güzel yolu diyebiliriz..

Retro ile modern bir koltuk arasındaki mükemmel kombinasyonlar yine bu yıl evlerde çok moda . Özellikle 2019 oturma odası gruplarında bir çok markada görebilirsiniz.

Peri masalı gibi bit arka plan, herhangi bir oturma odasına rüya gibi sofistike bir dokunuş katmak için lüks mobilyaları mükemmel bir parça yapar .

Birçok insan sıcak renklerin lüks olamayacağını düşünüyor, ama bunu yeniden düşünebilirsiniz. Yanmış sarı, bu yıl iç tasarımdaki ana renk trendlerinden biridir , bir adım atın ve turuncu tonlarını salonunuza ekleyin.

Kadife, kırmızı ve tonları: bir koltukta tutku yaratır. Bu lüks mobilya parçaları , hiç şüphesiz, oturma odanıza dikkat çekecek ve romantik bir dokunuş getirecektir.

Bazen, dekorasyonda anahtar asgari düzeyde turmaktır: tam beyaz bir kanepe bu listeden eksik olamazdı.

Cezbedici 10 Şık Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Salon dekorasyonu günümüzde oldukça çeşitlenmiş durumdadır. Öyle ki her zevke ve bütçeye uygun tasarımları rahatlıkla bulabilmek mümkündür. Örneğin, vintage tasarımlardan oluşan bir salon ile geçmiş ve günümüz bir araya getirilebilir. Ya da modern tarzdan vazgeçmek istemeyenler için klasik çizgilere sahip dekorasyonlar tercih edilebilir.

Hayatın her alanında olduğu gibi dekorasyonda da sürekli bir gelişim gözlenmektedir. Her yeni gün firmaların kataloglarına farklı bir ürün eklenmekte, ihtiyaçlara uygun eşyalar müşterilerin seçimine ve hizmetine sunulmaktadır. Hal böyle olunca salon dekorasyonu içinde sayısız seçenek ortaya çıkmaktadır. Rengârenk nesnelerden oluşan bir ortam, siyah beyazın asilliği, eskitilmiş eşyalar ile gelen geçmişin tatlı esintileri…

Modern Salon Dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelenlerden bir tanesi sadeliğin estetikle buluşmasıdır. Modern tarzda bir salon oluşturmak isteyenler bu hususa dikkat etmelidir. Kalabalık bir görüntü göze hoş gelmeyecektir. Doğru eşyaları seçmek bu açıdan önemlidir. Renklerin uyumu da odayı daha hoş bir ambiyansla buluşturacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer detay ise küçük ortamların koyu renklerle bir araya getirilmemesidir. Bu şekilde dar bir alan algısı ortaya çıkabilir. Soft ve açık renkler her zaman daha doğru bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şayet koyu renkleri içeren bir dekorasyon isteniyorsa geniş bir salon daha iyi bir seçenek olacaktır. Duvarlar yoğun bir tonda ise mobilyaların buna mukabil açık renkte tercih edilmesi gerekir. Siyah ve beyaz kombinasyonuna gri eklenerek modern tarz daha rahat bir şekilde yansıtılabilir. Mobilyalarda deri kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu durum modern tarzda salon dekorasyonlarına da yansımaktadır. Farklı bir detay arayanlar orta sehpayı deri cinsinden tercih edebilirler. Siyah ve beyaz uyumuna eklenecek bir unsur sarı LED aydınlatmalar olabilir, bu şekilde dekorasyon bir parça renklendirilerek canlı bir ortam elde edilebilir.

Salon dekorasyonunda farklı tonları sevenler için sarı renk güzel bir alternatif olabilir. Bulunduğu ortama samimi bir görüntü sağlamasıyla bilinen sarı rengi geniş bir salonu olanlar rahatlıkla tercih edebilirler. Televizyon ünitesine uygun tarzdaki mobilyalar ile de bütünlük sağlanabilir.

Gri renk çoğu zaman kullanılmaktan çekinilen bir ton olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi bunda da doğru seçimler yapıldığı takdirde korkulacak bir durum yoktur. Özellikle modern tarzda dekorasyonlarla mükemmel bir uyum göstermektedir. Açık gri tonlarda bir köşe takımına uygun beyaz ve griden oluşan duvarlar, dekoratif aynalar ve cam masa ya da orta sehpalar şık bir salon görünümünü kolaylıkla sağlayabilir.

Şayet salon geniş bir alanı kaplıyorsa L şeklinde koltuk seçimi yapılabilir. Böylelikle ortam daha hareketli bir görüntüye sahip olabilir. Bunun yanı sıra büyük bir yemek masası da tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

Daha küçük bir ortama sahip olanlar ise kurtarıcı olarak aynaları tercih edebilirler. Aynalar dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olarak kullanıldıkları alanların geniş algılanmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle hem ışığı yansıtmakta hem de dar alanların ferah görünmesini sağlamaktadır. Her zevke uygun dekoratif ayna çeşidi bulunmaktadır.

Salon Dekorasyonunda Işıklandırma
Işıklandırmada dekorasyonun en önemli detayları arasında gösterilmektedir. Doğru bir aydınlatma ile salon estetik ve canlı ya da loş ortam sevenler için buna uygun bir havaya kolaylıkla bürünebilir. Aksesuarlar ise tercih edilen tarza uygun seçilmelidir. Vintage tarzda bir salon döşemek isteyenler eski tarzda tabloları ya da şamdanları ve otantik abajur çeşitlerini düşünebilirler. Son yılların gözde dekoratif eşyaları arasında yer alan vintage desenli fincan takımları da bu anlamda iyi bir seçenek olabilir.