Eski Merdiven ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Evinize değer katacak el yapımı tasarımlar ile dekorasyonda daha etkileyici ve özel bir görünüm elde edilebilir. Eski kullanılmayan parçaları pratik yöntemler ile dekoratif bir parçaya dönüştürebilir, bu şekilde yaşam alanlarına tarzını yansıtabilirsiniz. Eski merdivenden dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonlarında favori tercihler arasında yer alıyor. Yazımızda eski kullanılmayan parçalar arasında örnek olarak eski ve yıpranmış merdivenlerin dekorasyona kattığı sıcak ve samimi etkilerden bahsetmek istiyoruz.

Eski, kullanılmayan bir merdiven ev dekorasyonuna ne şekilde katkı sağlayabilir ve yaşam alanlarında sıcak etkiler bırakabilir? Cevabı galerimizde sizleri bekliyor.. Ahşap merdivenler evde doğal dokulardan hoşlananlar tarafından uzun zamandır dekorasyonun bir parçası olarak tercih ediliyor. Ahşap merdivenleri dekorasyona dahil etmenin bir çok farklı ve yaratıcı yolu var.

Eski Merdivenler Neden Çok Moda?
Eski merdivenlerden harika dekorasyon fikirleri oluşturmak son zamanlarda oldukça favori olduğu için pek çok özgün dekorasyon tasarımında bu tip fikirlerle karşılaşılmaktadır. Özellikle eski merdivenle dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda daha çok yaşam alanlarına estetik bir görünüm kazandırarak; kırsal bir atmosfer oluşturmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Eski merdivenler esasında geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde farklı kombinlerde kullanılıyor. Özellikle salonlarda sıklıkla eski merdiven dekorasyonları ile karşılaşmak mümkün oluyor.

Eski Merdivenden Kitaplık Yapabilirsiniz!
Kitaplıklara dair çok sayıda farklı alternatif seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında eski merdiven dekorasyonları da yer aldığı için son zamanlarda eski merdivenlerden kitaplıklar sıklıkla yapılıyor. Kitaplık yapımına dair konseptler göz önünde bulundurulduğunda eski merdivenlerin hem kullanışlı hem de şık bir tasarım özelliğine sahip oldukları göz önüne çıkmaktadır.

Özellikle salonlara yapılabilecek kitaplıkların, misafirlerini burada ağırlamaktan hoşlananlar açısından etkili bir görsel şölene sahip oldukları bilinmektedir.

2019 Eski Merdiven Dekorasyonları
Ev dekorasyonları 2019 yılı itibariyle geri dönüştürülmüş malzemelerine yöneldiği için gerek eski merdivenler gerekse diğer farklı kullanılmayan eşyalar; tasarım dünyasına sıklıkla dahil ediliyor. Böylece dekorasyon dünyasına da etkili bir aksiyon ve hareket gelmiş oluyor. Son zamanların yükselen yeni trendleri arasında eski merdivenden dekorasyon fikirleri ilk sıralarda yer alıyor.

Örnekleri araştırdığınızda daha çok yaşam alanlarında duvara dayalı şekilde tercih edildiğini görebilirsiniz, biraz el becerisi ile basamaklar birer raf haline getirilerek son derece dekoratif ve şık bir görünüm ortaya çıkıyor.

Eski merdivenleri pratik şekilde değerlendirmenin farklı bir yolu ise duvara yatay olarak monte ederek doğal görünümlü bir raf sistemi izlenimi vermek. Bu şekilde son derece şık ve doğal bir duvar dekoru elde edilebiliyor, eskitilmiş yani yıpranmış ahşap görünümü özellikle vintage, country gibi popüler iç mekan dekorasyonları için son derece orjinal bir fikir.

Dekorasyonda farklılık arayanlardanız eski ahşap merdiveni tavana asabilir, dekoratif bir görünümün yanı sıra harika bir askılığa sahip olabilirsiniz.

Yatak odasında doğal dokulardan hoşlananlar için eski yıpranmış merdivenler harika birer aksesuar rafı olarak kullanılabilir. Yatak odasına farklılık kazandıracağı kesin, aynı zamanda sıcak bir etkisi var.

Sırada harika bir elbise askılık tasarımı var, kullanılmayan eski yıpranmış merdivenden yatak odasında büyük iş görecek bir tasarım elde etmek son derece akılcı ve dekoratif bir fikir.

Yaşam alanın büyüklüğüne ve konumuna uygun şekilde kesilerek kısaltılan eski merdiven burada karşımıza banyoda çok şık ve dekoratif tarza sahip havluluk olarak çıkıyor. Basamakları raf olarak kullanabilir, banyoda yer alan ve sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz banyo aksesuarlarını sergilemek için harika bir fikir.