Ahşap Kasalar İle Dekorasyon Fikirleri 2019

ahsap-kasa-ss

Bazen evinizde yapacağınız küçük değişiklikler ile büyük etkiler yaratabilirsiniz, büyük paralar harcanmadan son derece dekoratif ve yaratıcı dekorasyon fikirleri ile yaşam alanlarına farklı bir soluk kazandırılabilir. Ahşap kasalarla dekoratif mobilya tasarımları son zamanlarda favoridir. Birazda hayal gücüne bağlı olarak evinizin her alanında kişisel zevklerinize yönelik bir çok dekoratif düzenleme ile özel bir dekorasyon sahibi olabilirsiniz. Bugün yazımızda ahşap kasalar ve dekorasyon üzerindeki etkilerinden bahsetmek istiyoruz..

Ahşap kasalar ile dekorasyon fikirleri
Yazımızın başında küçük detaylar ile büyük etkiler yaratmaktan bahsetmiştik, işte ufak, hatta değersiz gibi görünen ahşap kasalar ile hemen her yaşam alanında farklı ve dekoratif bir tarz oluşturabileceğinizi söylersek, hemde neredeyse hiç para ödemeden… Ahşap kasa dediğimizde aklınızda pahalı süslü kutular gelmesin hemen, bildiğimiz meyve, sebze kasalarından bahsediyoruz, hani pazarlarda isteseniz ücretsiz olarak onlarca sahip olabileceğiniz ahşap kasalar.

Ahşap kasalar ile evde ne gibi değişiklikler yapabilirsiniz?

Ahşap kasalar bahse dekorasyonundan iç mekan dekorasyonuna kadar her alanda kullanılabilecek parçalardır, hem sunum amaçlı hemde dekor amaçlı rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yaşam alanlarında doğal dokulardan hoşlanıyorsanız ahşap kasa dekorasyon fikirleri tam sizlik demektir..

Ahşap kasaları kullanabileceğiniz yaşam alanları arasında mutfaklar geliyor, mutfakta ister depolama amaçlı isterseniz dekor amaçlı ahşap kasaları kullanabilirsiniz. Daha çok klasik ve vintage tarzı mutfak dekorasyonu için çok şık ve uygun parçalar olan ahşap kasalar mutfakta size kullanışlı ve rahat depolama alanları yaratabilir..

Oturma odasında farklı bir etki yaratmak için dekoratif ahşap kasaları kullanabilirsiniz, iki kasanın ortasında boşluk kalacak şekilde üzerine cam yada yine ahşap bir tabaka ile sabitleyerek orjinal bir orta sehpa sahibi olabilirsiniz. Yada bir başka fikir, ahşap kasayı dik konumda kullanabilir, altına tekerlekler ekleyerek , içine isteğe göre 2 ahşap parçası ile raf yaparak küçük bir kitaplık haline getirebilir, üzerinde dekoratif aksesuarları sergileyebilirsiniz. Aynı zamanda çok hoş bir yan sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonunda Ahşap Kasalar
Çocuk odası dekorasyonu içinde ahşap kasalar ile çok kullanışlı tasarımlar yapabilirsiniz. Ahşap kasaları oyuncaklar için depolama aracı olarak kullanabilir, kasanın üzerininde kalın minderler ile çocuklar için harika oturma alanları yapabilirsiniz. Dilerseniz birden fazla ahşap kasayı birleştirerek odanın kenarlarını saran L şeklinde sedir görünümü verebilirsiniz. Çocuk odasında ki dağınıklığı toparlayan bir kutu olarak kullanmak isterseniz size önerimiz kasanın altlarına tekerlek takarak çocuğunuzun zorlanmadan hareket ettirmesini sağlayabilirsiniz.

Ahşap kasalar ile evde tam bir Vintage etkisi yaratabilirsiniz, oturma odasında bir köşede ahşap kasaları dergilerinizi sergileyebileceğiniz bir kutu olarak değerlendirin, mekana ahşabın doğal ve sıcak etkisini yansıtarak samimi bir ortam dekore edebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu içinde ahşap kasalar çok işinize yarayabilir, burada ahşap kasalara çiçek ekebilir, yada içinde çiçekler olan dekoratif vazoları kasa içinde sıralayarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı bir fikir ise büyük bölmelere sahip kitaplık tarzı raflı tasarımlarda kasaları numaralandırarak depolama amaçlı olarak kullanmak.. Son derece yaratıcı ve sıcak bir etki bırakacağı kesin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Main Menu