geometrik duvar

Geometrik Duvar Kağıdı Modelleri

Geometrik desenlerde duvar kağıdı modelleri seçimi için salonunuz!da veya ofisinizde mobilya seçiminde uyumlu desenler kullanılması tercih edilir ise daha şahane duvar modelleri elde edebilirsiniz,

Geometrik duvar kağıdı modelleri

2020 yılında kullanılması amaçlanan ve 2019 yılının sonlarında tasarımlanan Geometrik desenli duvar kağıdı modelleri 3 boyutlu ve 5 boyutlu olarak kullanmak istediğiniz bütün alanlar için özel olarak hazırlanmakta ve kullanım alanınıza göre seçilen renklerde sınırsız olarak sizlere uyum sağlamakta, koltuk modelinizin uyumunu yakalamak için sizinde istediğiniz geometrik desenli duvar kağıdı ise yapmanız gereken internet üzerinden modelleri tarattırmak ve tara arama sonuçlarında sizlere yapılacak işlem için ve model içib görsel isteyecekler ve buradan beğenmiş oduğunuz herhangi bir modeli uygulamalarını isteye bilirsiniz.

geometrik duvar kağıdı
geometrik duvar kağıdı modelleri

2020 yılının renk modası olan antrasit ve gri tonlarının üzerine verilen altın sarısı gold rengi diyerek tercih edilen bir model seçebilirsiniz.

sarı geometrik duvar kağıdı
geometrik duvar kağıdı
geometrik desenli duvar kağıdı
duvar kağıdı modelleri
sade geometrik duvar kağıdı modeli
sade duvar kağıdı

Yukarıdaki görsellerden seçmiş olduğunuz herhangi bir modeli uygulaması profesyonel bir ekip ve malzemeler olmadan uygulaması çok fazla mümkün olmadığını belirtmek isteriz Duvar kağıdı için uzman ekip ile çalışmanız ve bu iş için ayrılan bütçeniz çok önemli olduğunu belirtmek isterim.

Yeni modeller ile alakalı yazılarınızı yorum olarak iletirseniz sizlere daha fazla seçenekler sunacağımızı unutmayın.

enza home ponte koltuk takımı

Enzahome Koltuk Modelleri Ponte Oturma Grubu

EnzaHome yeni modellerinde şıklık ve sadelik ile yine göz doldurmakta, Rahatlık, Tasarım ve işlevsellik Bir Arada,

Enza Home Ailesine yeni katılan Ponte Oturma Grubu Sırt minderleri ve kol yanlarına vermiş olduğu çizgili hatlar ile Farklı tonlardaki özel dokunuşlarla harika bir tasarım ortaya koymuş. Kırlent tasarımları ile Hareketlenen “Ponte Oturma Grubu” üçlü modülündeki Zero-Wall Mekanizması ile Pratik bir şekilde yatak olabilirken Sandık özelliği ekleyerek olağan üstü bir kullanım alanı ve depolama alanı ortay koymuş bu şahane tasarım olan modelde istediğiniz gibi renk seçenekleri ile sizlerde salonlarınızı veya oturma odanızı şıklığı ile büyüleyin.

Enza home mobilya
enzahome ponte berjer
enza home ponte kanepe
enza home ponte kanepe
enzahome ponte ikili koltuk
enzahome ponte ikili koltuk
enza home ponte koltuk takımı
enza home ponte koltuk takımı modelleri

ÖZELLİKLER
Modern ve fonksiyonel tasarım
3’lü yataklı koltukta Zero-Wall mekanizması ve sandık fonksiyonu
11 cm 36 DNS sünger kullanımı ile yüksek konforlu oturum
Farklı tonlarda kumaş ve kırlent alternatifleri
Sırt minderlerinde ve kol yanlarında çizgi dikiş detayları
Yatak Ölçüsü G:1890 D:1230

İstikbal 2020 Yılı Koltuk Koleksiyonu

İstikbal Mobilya 2020 Yılı Mobilya Koleksiyonunda her zamankinden farklı olarak daha sade ve daha şık modeller ile müşterilerinin karşısına çıktı, Bu Yıl gibi aslında Daha çok Düz hatlı kumaşlar ve çok keskin olmayan modeller ile tasarım yaptı.

İstikbal Mobilya Kurulduğu günden bu yana diye biliriz’ki 2020 Yılı için hazırlamış olduğu Mobilya katoloğu’nu hiç hazırlamamıştı. Kalitesi ile Özellikle bazı kesimler açısından konuşmaktayım, Marka olmasının avantajı ile ismine yakışacak şekilde tasarımlar yapmaktan hiç bir zaman kaçınmamıştır. İstikbal Mobilya 2020 Yılı Koleksiyonu ile farklı olarak diğer yıllara [Örnek] olarak baktığımız zaman (Koltuk Takımları) gruplarında özellikle modernliğini korumuş bulunmakta.

istikbal koltuk takımları

Yukarıda görselde gördüğünüz üzere sadelik ve şıklığını kullanmış olduğu Kumaş renkleri ve tasarımın inceliği ile müşterilerine yansıtmış bulunmakta. Aslında geniş olarak araştırma yaptığımız zaman İstikbal Mobilya Elinde bulunan ekipmanlarını gayet başarılı bir şekilde kullanıp yönetmekte, yılların vermiş olduğu uzmanlık ve tecrübe ile bunu zaten kullanan insanlarda yaşanmaktadır.

İstikbal Koltuk takımları
İstikbal Kapitoneli Kotluk Takımı

İstikbal Mobilya Müşterilerine Hizmetinde teşhir amacını aslında çok güzel kullanmakta ve Türkiye’ye ilk bayilik sistemini getiren Firma olması ve bu şekil çalışması ile bütün bayilerine tam destek ile çalışmakta bu sebeple müşterileri alacakları ürünü hem incelemek hem yerinde görmek sebebinden her iki taraf içinde faydalı olan sistem satış hızını daha fazlasına çıkarmakta.

Metal koltuk

2020 Mobilya Sezonu Koleksiyonu

2020 Yılına girerken illaki Mobilya alanınındaki, Mobilya koleksiyonları Merakla beklenmekte, yeni yıla damgasını vuran Metal Mobilyalar olduğunu söylememiz gerekmekte, Metal aksamlar ile verilen aksesuarlar özellikle gündemde olmakta 2020 yılında moda metal aksamlı mobilyalar olacak gibi görünmekte.

Metal Aksamlı Mobilyalar

Metal Bölümlerden oluşan mobilyalarda özellikle Ayak kısımlarında kullanılan Altın sarısı ve Nikel renklerin ağırlık gösterdiğini söyleye biliriz. Metal aksamlı mobilyalar özellikle 2020 yılı Mobilya Koleksiyonu açısından değerlendirme yaptığımız zaman karşımıza en sıklıkla çıkan mobilya gereçleri olmuştur.

Metalli Koltuk Takımı
Metalli Yemek Masası ve sandalye takımı

Görsel olarak paylaşmış olduğumuz ürünler gördüğünüz üzere gayet 2020 yılına girmeden sizde benimle aynı düşüncede iseniz şıklığını görüyorsunuzdur. yemek masası ve sandalyede kullanılan nikel mobilya aksamı şık ve parlaklığı ile göz zevkinize hitap etmekte, şunuda söylemekte fayda olacaktır ne kadar şık olursa olsun Metalin vermiş olduğu bir soğuk hava ortamda mevcut.

2020 Mobilya sezonunda bizleri bekleyen Mobilyalar konsept olarak sunulmakta.

Her ne olur ise olsun Mobilya denilince aklımıza uyum ve konsept olmaz ise olmazlarımızdan bir tanesi olarak hep hayatımızda yer almakta Mobilyanızı Halınıza, Halınızı perdenize, perdenizi koltuklarınıza derken tamamen bir uyum içinde olmalı felsefesi 2020 yılındaki koleksiyonlarda dahi bulunmakta, Metal aksamlı Koltuk Takımları kullanıyor iseniz size yine en uyumlu olanı Metal aksamlı Salon Takımları olacaktır bu uyum her zaman aynı şekilde devam etmektedir, alakasız ve uyum olmayan herhangi bir moda veya tasarım, dizayn, dekor vs. olmadığı sürece 2020 yılında yine aynı şekilde olması beklenmektedir.

Vivense Luna Yatak odası modeli

Vivense Yatak odası modelleri arasında lüks görünümü ile göz dolduran “Luna Yatak odası modeli” Füme rengi cam modeli ile gözlerinizi kamaştırmaya yetecek kadar kullanışlı olduğun’dan sizlere bahsetmek isterim. Gerek giyinme alanları için ayrılmış bölümler gerek ise dolap içerisindeki gizli bölümler ile sizlere olduğundan çok daha fazla kullanım alanı sunmaktadır.

luna yatak odası

Luna Yatak odasında bulunan gardolap modelinde ise diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği ise modüler bir şekilde odanızda kullanım alanlarınızı kendiniz belirleyerek istediğiniz şekillerde ister parça parça isterseniz’de tüm bir bütün olarak kullanma olanağı sunmaktadır.

gardolap
vivense giyinme dolabı
vivense yatak baza modeli
vivense luna yatak
vivense şifonyer
çekmeceli
2019 koltuk modelleri

2019 Koltuk Modelleri Ve Renkleri

2019 Koltuk Modelleri Ve Renkleri; İnsanların rahat ettikleri, huzuru yakaladıkları ve mutlu oldukları yer evleridir. Evlerinin güzel olması için yeni tasarımları kullanmaya özen gösterirler. Her yıl trend koltuk renkleri değişmektedir. Koltuk modelleri değişince renklerde de değişikliklere söz konusu olmaktadır. Modaya uygun olarak renklerde değişiklikler olmasına rağmen hiç değişmeyen, devamlı kullanılan renkler de mevcuttur. Koltuklarını değiştirmek isteyenlerin son 3 yılda geçerli olan renkleri ve modelleri incelemeleri daha doğru olacaktır. Koltuklarda genel anlamda belli modeller nerdeyse her yıl tercih edilmektedir. Bundan dolayı trendi yakalamak isteyenler koltuklarının döşemesinin renklerini değiştirerek ev dekorasyonunu yenilemeye başlayabilir. işte 2019 Koltuk Modelleri Ve Renkleri detayları…

2019 Koltuk Takımı Renkleri Nelerdir?

Koltuk Modelleri 2019
2019 Koltuk Modelleri

Yeni ev kuracaklar veya yıllardır kullandığı mobilyaları değiştirip yeni bir ev tasarlamak isteyenler öncelikler yılın modasını araştırmayla işe başlamalıdır. Malum olduğu üzere yapılan değişiklikler uzun süre kullanıldığından oturma grubu renkleri ve tasarımları dikkatlice seçilmelidir. Evlerin en fazla kullanılan yerleri oturma odaları ve salonlardır. Bundan dolayı bu alanlarda kullanılacak olan koltuk renklerinin daha kullanışlı ve genel dekorasyona uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Koltuklarda moda renkler kullanılacaksa halılar, duvar kağıtları ve boyalar, perdeler de ona göre düşünülmelidir. Odanın diğer unsurları değiştirilemeyecekse koltuklar trend renkler arasından en uyumluları ile kombin yapılmalıdır.

koltuk modelleri
koltuk modelleri ver enkleri

Son Moda Koltuk Renkleri Hangileridir
2019 Koltuk Modelleri Ve Renkleri; Son moda koltuk renkleri hangileridir bileyim ona göre koltuk alayım diye düşünmek çok da doğru bir anlayış değildir. Çünkü her yıl koltuklarda binlerce renk kullanılır. Renklerin farklın olması kullanıcıların çok çeşitli olmasından kaynaklanır. Bu sene antrasit modadır fakat bir bayan gelip kırmızı isteyebilir. Son moda koltuk renkleri o yıl en çok tercih edilenlere göre belirlenir. Ayrıca genel moda dünyasındaki renkler de koltuklarda dikkate alınır. 2019 yılı koltuklarında genel anlamda kırmızı ve bordonun daha soft renklerle harmanlandığı dikkatleri çekmektedir. Son dönemlerde en çok tercih edilen haki rengi bu sene de hit olacağa benzemektedir.

koltuk renk uyumu
koltuk döseme renk uyumu

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri
Kahverengi, krem, ekru ve gri tonları asla vazgeçilmeyen koltuk renkleridir. 2019 moda koltuk renkleri nasıl olursa olsun bu renkler mutlaka kendine 2019 yılında da yer bulacaktır. Modası geçmeyen bu renklerin kırlentleri veya üzerine örtülen örtüleri trend renklerden olunda yılın modası da yakalanabilmektedir. Lacivert, turkuaz, mavi gibi renklerin cazibesi her zaman devam etse de sütlü kahvenin yerini hiçbir şey alamaz. Uzun zamandır beğenilerek kullanılan hardal sarısı, haki yeşille oldukça güzel bir uyum yakalamaktadır.

koltuk modelleri
koltuk modelleri

Koltuk Döşeme Renk Uyumu
Kendisi sağlam olmasına rağmen koltuk renklerini değiştirerek evinin havasını farklılaştırmak isteyenlerin markaların döşeme renk kartelaları incelenebilir. Koltuk rengi seçerken odanın büyüklüğü çok önemli bir unsurdur. Küçük odalarda kullanılan koyu renkler odayı daha küçük ve dar gösterecektir. Dar odalar için açık renkli küçük koltuklar, büyük odalar için koyu renkli büyük koltuklar idealdir. Son dönemlerde morun koyu ve açık tonları oldukça fazla kullanılmaktadır.

yeni koltuk modelleri
yeni koltuk modelleri

Açık Renk Koltuk Takımlarında Renk Uyumu
2019 Koltuk Modelleri Ve Renkleri; Hayatımızın büyük bir kısmı dört duvar arasında geçmektedir. Bundan dolayı insanlar yaşam alanlarının daha ferah ve nezih görünmesi için daha açık renkleri tercih etmektedir. 2019 koltuk modelleri ve renkleri bu anlayış dikkate alınarak oluşturulmuştur. Açık gri, beyaz, açık mavilerle döşenen koltuklarla daha aydınlık alanlar oluşturulmak istenmektedir. Yeni evlilerin en çok tercih ettiği 2019 renkleri arasında pudra hakimdir. Açık griye ise modern evlerin tasarımında sıklık rastlanmaktadır. Düz açık renkli koltuklardan oluşturulan salon veya oturma salonlarının havasını hareketlendirmek için berjerler uyumlu fakat koyu renklerde seçilebilir. Beyazı her renkle kombin yapmak kolaydır. Bundan dolayı son zamanlarda ekru ve beyaz tonlarının daha çok kullanıldığını görmekteyiz.

Yatak Odası Aksesuarları 2019 2020

Yatak Odası Aksesuarları 2019 2020
Evin kişisel bir bölümü olan yatak odasında temel bazı mobilyalara yer verilmekte ve bunların fonksiyonları göz önünde bulundurulmaktadır. Yatak odasının ana görünümünü etkileyen başlıca unsurlar mobilyalar olmaktadır. Tabi bunların haricinde birde yatak odasını daha kişisel bir görünüme kavuşturan, daha özel kılan yardımcı aksesuarlar vardır. Doğru aksesuar kullanımı ile yatak odası hem sıcak hem de daha samimi ve şık bir atmosfer kazanabilir.

yatak odasi
modern yatak odasi

Yatak odasında bir karyola veya dolap her zaman değiştirilen mobilyalar değildir. Ancak yine de odada bir değişiklik yapmak isteyenler için yatak odası aksesuarları mevcuttur ve böylece mobilyaların değiştirilmesine gerek kalmaz, odaya güzel ve şık bir yenilik katılmış olur.

Yatak odası dendiğinde bazı şeyler ilk önce sıralanır. Mesela yatak örtüsü ya da battaniyeler örneklerden sadece ikisi. Yatak odasında estetik görünümü değiştirmek adına yastık kılıflarında, nevresim takımlarında değişiklik yapılabilir. Yatak odası aksesuarları içinde saatleri de unutmamak gerek. Her ne kadar gelişen teknoloji sayesinde elimizdeki akıllı telefonlar ve tabletler yardımıyla saati kolayca öğrenebiliyor olsak da duvar saatlerinin yeri ayrı. Yatak odası aksesuarları kapsamında da şık bir duvar saati ile dekorasyona ayrı bir hava katmak mümkün.

yatak odası için aksesuar
yatak odasi aksesuar

Yatak Odası Aksesuarları 2019
Son yıllarda popüler hale gelen ve yatak odası aksesuarları çerçevesinde değerlendirilebilecek ayakucu pufları da yatak odasına estetik bir katkı sağlıyor. Mumlarında bulundukları mekâna güzel bir hava getirdikleri muhakkak ki yatak odası da bu kapsamda sayılabilir. Ayaklı şamdan modelleri yatak odası için tercih edilebilecek seçeneklerden.

yatak odası ayna dekoru
yatak odasi için ayne dekoru

Peki, yatak odasında başka hangi aksesuarlar kullanılabilir? Yatmadan önce bir şeyler okumayı sevenler ve düzenli kitap okuyanlar için yatağın yanında yer verilecek bir rafa kitaplar yerleştirilebilir. Evin birçok odasında dekorasyona katkıda bulunan aksesuarlardan biride aynadır ve yatak odasında da kullanılabilir. Yatak odası dekorasyonunda yatak örtüsünden halılara çeşitli ayrıntılarla ilgilenilir. Ev sahiplerine özel olan yatak odası için halı seçimi yaparken odanın büyüklüğüne bakılmalıdır. Küçük bir yatak odasında yolluk tipi halı ya da kilim seçenekleri tercih edilebilir.

Yatak Odası Aksesuarları 2020
Yatak odası bireylerin dinlenebildiği bir alan olduğundan burada karışıklığın olmaması için eşyaların depolanacağı alanlara ihtiyaç duyulur. Burada depolama çözümü olarak duvar içine gömülen gardıroplar düşünülebilir. Küçük odalarda aynalı gardıroplar ortama genişlik katabilir. Dar bir alana sahip yatak odasında sürgülü gardırop modeli ortamı rahatlatacaktır. Yatak odası aksesuarları çeşitliliği içerir ve bu aksesuarların odanın temasına uygun kullanılması gerekir.

yatak odası için tablo
yatak odası tablo dekoru

Yatak odası aksesuarları olarak en uygun alternatiflerden birkaçı tablo ve mum şeklindedir. Modern bir yatak odasında stor perde, modern kutular, tasarım ayna ve tablolarla dekorasyon oluşturulabilir. Yatak odanızda yenilik yapmayı düşünüyorsanız yatak odası yenileme görsellerine bakarak, dekore edilen yatak odası örneklerine göz gezdirerek fikir oluşturabilirsiniz. Yatak odasında yer verilen dekoratif aksesuarlar ile odaya yenilik getirmek mümkün olmaktadır. Mevcut dekorasyona küçük dokunuşlar yapmak suretiyle ekonomik bir şekilde yatak odasında yeni bir görünüm elde edilebilir.

Yatak odası aksesuarları için bugün birbirinden değişik ürünler vardır ve farklı dekorasyonlarla uyumlu olacak seçimler yapılabilmektedir. Günün yorgunluğunu atmak için, bazen biraz kitap okumak için tercih edilen yatak odasında uygulanabilecek farklı dekorasyon türleri bulunmaktadır. Modern yatak odası dekorasyonu bunlardan biridir. Yatak odasında değişiklik yapmaya karar verenler son dekorasyon trendlerini takip ederek, dergi yazılarını inceleyerek araştırma yapabilirler. Perdeden halıya, nevresimden komodine çeşitli eşyalarla hazırlanan yatak odasına göre aksesuar seçimi yapılarak ortamda istenilen görüntü yakalanabilmektedir. Bunun için günümüzde bir hayli seçenek mevcuttur.

Duvar Dekor modelleri

Duvar Dekorasyonu 2019 2020

Duvar dekorasyon
Duvara çerçeve dekor

Duvar Dekorasyonu Modelleri 2019 2020
Ev dekorasyonunda birbirinden farklı unsurlara yer verilir ve dışarıdan bakıldığında bir bütünlük oluşturan görüntü elde etmek amaçlanır. Odanın içinde kullanılan işlevsel mobilyalara ek olarak çeşitli dekoratif öğelerle de benimsenen stil desteklenir. Bugün baktığımız zaman ev yenilemede veya baştan bir ev düzenleme konusunda gerçekten oldukça fazla seçeneğe ulaşılabiliyor. Gerek mağazaların ziyaret edilmesi gerekse internet üzerinden ürünler incelenerek bilgi sahibi olunabiliyor.

Evin bölümlerine göz attığımızda her odanın kendine has bir dokusu ve buna uygun olarak yerleştirilen eşyaları bulunmakta. Yatak odası ve oturma odasında halı, perde gibi ortak unsurlar mevcut olsa da bunların dışında her ikisi içinde ayrı olarak değerlendirilen ve dekorasyona şıklık katan detaylara yer verilebiliyor. Peki, ya duvarlar? Bu konuda da aslında yine çeşitli alternatifleri değerlendirmek mümkün.

Duvar dekorasyon modelleri
Duvar dekorasyon modelleri

Duvar Dekorasyonu 2019
Duvar dekorasyonu 2019 2020 ile ilgileneceğiniz bir yıl olacaksa bu konuda yeni çıkan ürünler, son trendlerden haberdar olmak için bir araştırma yapabilirsiniz. Ev ya da iş yeri fark etmeksizin mekanın daha canlı, daha derinlikli bir görünüme ulaşması için duvar dekorasyonu fikirlerinden faydalanılabilir. Duvar dekorasyonu 2019 2020 da bu hususta araştırılabilecek başlıklar içerisinde gösterilebilir. Modern görünümü sevenler ve bu tarzda evi dizayn etmeyi düşünenler için seçeneklerden biri 3 boyutlu duvar panelleri olabilir.

Evin içindeki odaları birbirinden ayıran duvarlar aslında dekorasyonunda önemli bir parçası haline gelebiliyor. İşlevselliği bakımından bir yapının en önemli elemanları arasında yer alan duvarlar yaşam alanlarını estetik açıdan güzelleştirmek için kullanılabilen bir unsur olarak da karşımıza çıkıyor. Eşyaların şık bir görünüm sergilemesinin yanında duvarlarında temiz ve akıcı görünmesi gerekir. Bunun için duvarlarda bulunan hasarların üzerinden geçerek tamir edilmesi, tarz ve mobilyalara uygun bir renk seçilerek güzel bir şekilde boyanması sonucunda evin daha yeni görünmesi sağlanabilir. Duvar boyası yapmak gerekiyorsa bu durumda da belli aralıklarla duvarların silinmesi önerilmektedir.

Duvar dekorasyon
Duvar dekorasyon

Duvar Dekorasyonu 2020
Duvarların düz renkler dışında daha farklı seçeneklerle bir araya gelmesi ve süslenmesi isteniyorsa duvar kağıtları, tablolar, duvar çıkartmaları gibi muhtelif seçenekler mevcut. Tabi duvar dekorasyonu ile ilgilenirken de dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Örneğin gösterişli, bol renkli mobilyalar ve aksesuarlar ile dizayn edilen bir odada daha sade duvar süslemeleri tercih edilebilir.

Duvar dekorasyonu 2019 2020 konu başlıklı yazımızda taş duvarlara değinmeden geçmek istemiyoruz. Zira taş duvar her zaman trend olmayı başaran, popülerliğini koruyan görünümler arasında yer almakta. Taş duvarlarda kendi içinde farklı model ve malzeme çeşitliliği barındırıyor. Taş duvar kullanılarak mekâna doğal bir estetik kazandırılabiliyor. Duvar dekorasyonu 2019 2020 konusunda son dönemde ortaya çıkan yenilikler takip edilerek ev dizaynına şekil verilebilir. Bu anlamda pek çok seçenek değerlendirilebilir ve bir odada zeminin yanı sıra duvarlarda göz alıcı bir görünüme kavuşabilir.

Duvar raf modeli
Duvar raf modelleri

Duvar Dekorasyonu Modelleri
Duvar dekorasyonu 2019 2020 için bireyler beğenileri doğrultusunda mevcut alternatifleri inceleyerek karar verebilirler ki firmalar bünyesinde hazırlanan ürünler seçenekleri ile birlikte satışa sunuluyor. Yıllar geçtikçe yeni ürünler piyasaya sürülüyor, trendler oluşuyor, mobilya ve ev tekstili ürünleri yenileniyor, ihtiyaca uygun üretiliyor. Herkesin beğenisi farklı olduğundan bu durum ev dekorasyonuna da yansıyor. Bir ev daha minimalist bir dekorasyona sahip olurken bir diğeri tamamen ayrı bir stilde döşenebiliyor.

Duvar dekoru 2019
Duvar dekoru 2019

Her ev büyük odalara sahip olmadığından dolayı küçük odaları dekore etmek içinde bazı ipuçları bulunuyor. Mesela onlardan bir tanesi doğru aydınlatma sağlayan aydınlatma ürünlerini tercih etmektir. Ve tabi küçük bir odada büyük mobilya kullanımından da kaçınılması gerekir.

Pembe yatak odası

Dekorasyonda Toz Pembe Çekiciliği

Yaşam alanlarına kazandırdığı rahatlığı ve çekiciliği ile özellikle kadınların en sevdiği renk tonları arasında yer alıyor toz pembe. Evde hem taze bir atmosfer yaratmak hemde aradığınız sakinliğe sahip olmak için tercih edebileceğiniz çok özel bir renk toz pembe, aynı zamanda modern iç mekanlarda oldukça etki yaratan bir özelliğe sahip. Pembe ve tonları ev dekorasyonunda çocuk ve genç odaları hariç çok sıklıkla tercih edilmeyen tonlar diyebiliriz, dekorasyona pembe gibi iddalı ve çekici bir renk eklemek biraz cesaret isteyebilir ancak doğru tasarımlar ve doğru renk tonları ile birleştiğinde ortaya büyüleyici bir stil çıkacağı kesin. Toz pembe ev dekorasyonları yumuşak ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olmaktadır.

Rahat, Sakin ve Çekici
Pembe tonları ev dekorasyonunda daha çok kız çocuk yada genç kız odalarında tercih edilen bir renk. Bildiğiniz gibi pembenin bir çok farklı renk tonu var , mekan içinde yaratılmak istenen etkiye göre parlak pembeler yada daha çok country tarzında olduğu gibi pastel pembeler tercih edilebilir.

Mobilya seçimi yaparken
Özellikle açık renk duvarlara sahip salonlarda pembe mobilya modelleri tam anlamıyla odak noktasıdır, bu açıdan bakıldığında seçilen tasarımın kalitesi ve salonun tarzına uygun olması büyük önem taşıyor. Oturma grupları pembe kullanımı açısından daha rahat elde edebileceğiniz mobilyalar arasında yer alıyor, ister klasik ister modern tarza sahip toz pembe koltuk takımları ile salonda farklılık yaratabilirsiniz.

Toz pembe dekor
Pembe Koltuk

Salonda dikkatleri belli köşelerde toplamak için pembe kullanmak için dekoratif sehpaları kullanabilirsiniz. İster yan sehpa ister orta sehpa yada duvara dayalı bir toz pembe dresuar.. Seçenekleri çoğaltmak sizin elinizde..

Toz pembe ev tekstil ürünleri
Duvar ve mobilya seçimlerinden sonra pembeyi dekorasyona dahil etmenin en kolay ve şık yolu ev tekstil ürünleridir. Özellikle salon, yatak odası, ve mutfak için pembe tonlarını kullanmak için sınırsız seçeneğiniz var. Salon ve yatak odası için en dikkat çekici tekstil ürünleri şüphesiz perde modelleridir.

Özellikle yatak odasına dahil edeceğiniz toz pembe perdeler ile hem romantik, hem çekici hemde rahatlatıcı bir dekorasyon görünümü sağlayabilmeniz oldukça basit olabilir.

Salon toz pembe dekoru
Salon toz pembe

Yatak odasında toz pembe perdeler kadar dikkat çekebilecek bir tasarım varsa oda yatak örtüleri, bu konuda hiç zorluk çekmeyeceğiniz kesin çünkü öne çıkan ünlü tekstil markalarının birbirinden şık ve zarif pembe tonlarında harika tasarımları bulunuyor.

Mutfak için bu tonu kullanmak istiyorsanız masa örtüleri işinizi kolaylaştıracaktır, bunun yanında masaya ekleyeceğiniz dekoratif çiçekler ile sakin ve sıcak bir mutfak havası elde etmeniz mümkün. Alternatif olarak pembe mutfak halıları aynı etkiyi yaratacak tekstil ürünleri arasında yer alıyor.

Toz Pembe Rengin Huzuruyla Tanışın
Yaşam alanlarına yumuşak tonlu dokunuşlar her zaman huzurlu ortamların oluşturulmasını da mümkün kılmaktadır. Özellikle toz pembe rengin farklı tonlarının dekorasyonlarda tercih edilmesi; oldukça rahatlatıcı ortamların oluşmasını da mümkün kılmaktadır. Toz pembe ev dekorasyonları son zamanlarda çok moda olduğu için hemen her konsepte uyarlanabilmektedir. Toz pembe renkli perdeler, halılar ya da diğer mobilyalar; birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Ancak bu sayede huzurlu bir yaşam alanının oluşmasını sağlamak mümkün olacaktır.

Toz pembe yatak odası
Toz pembe yatak odası

Yatak ve Bebek Odalarında Top Pembeyi Seçin
Toz pembe rengin ökeyi dinlendiren bir özelliği olduğu söylenmektedir. Bununla birlikte tozpembenin insanlarda şefkat duygusunu tetiklediği de bilinmektedir. Şayet yaşam alanlarınızda pembe rengini tercih edecekseniz; özellikle bebek odalarıyla yatak odalarının bu konsepte uygun olarak tasarlanması önerilmektedir. Elbette ki pembe renk mutfaklarda ve banyolarda da nitelikli bir tasarımın oluşmasını mümkün kılacağı bilinmektedir. Ancak yatak odası ve bebek odaları için pembe renk mükemmel bir seçenektir.

Her ne kadar feminen bir tarz olarak tanımlanıyor olsa da pembe renk ve tonları, aşırıya kaçmadan uygulandığında feminen kimliğinden arınmaktadır. Yaşam alanlarınıza romantik bir hava katmak istiyorsanız; mutlaka toz pembe rengi düşünmelisiniz. Yine yaşam alanlarında dinamik bir ambiyans oluşturmak istiyorsanız; tozpembe rengini tercih ederek son derece hareketli ve kullanışlı yaşam alanlarını oluşturabilirsiniz.

Toz pembe kız odası
Toz pembe kız odası

Eski Merdiven ile Harika Dekorasyon Fikirleri

Evinize değer katacak el yapımı tasarımlar ile dekorasyonda daha etkileyici ve özel bir görünüm elde edilebilir. Eski kullanılmayan parçaları pratik yöntemler ile dekoratif bir parçaya dönüştürebilir, bu şekilde yaşam alanlarına tarzını yansıtabilirsiniz. Eski merdivenden dekorasyon fikirleri, ev dekorasyonlarında favori tercihler arasında yer alıyor. Yazımızda eski kullanılmayan parçalar arasında örnek olarak eski ve yıpranmış merdivenlerin dekorasyona kattığı sıcak ve samimi etkilerden bahsetmek istiyoruz.

Eski, kullanılmayan bir merdiven ev dekorasyonuna ne şekilde katkı sağlayabilir ve yaşam alanlarında sıcak etkiler bırakabilir? Cevabı galerimizde sizleri bekliyor.. Ahşap merdivenler evde doğal dokulardan hoşlananlar tarafından uzun zamandır dekorasyonun bir parçası olarak tercih ediliyor. Ahşap merdivenleri dekorasyona dahil etmenin bir çok farklı ve yaratıcı yolu var.

Eski Merdivenler Neden Çok Moda?
Eski merdivenlerden harika dekorasyon fikirleri oluşturmak son zamanlarda oldukça favori olduğu için pek çok özgün dekorasyon tasarımında bu tip fikirlerle karşılaşılmaktadır. Özellikle eski merdivenle dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda daha çok yaşam alanlarına estetik bir görünüm kazandırarak; kırsal bir atmosfer oluşturmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Eski merdivenler esasında geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde farklı kombinlerde kullanılıyor. Özellikle salonlarda sıklıkla eski merdiven dekorasyonları ile karşılaşmak mümkün oluyor.

Eski Merdivenden Kitaplık Yapabilirsiniz!
Kitaplıklara dair çok sayıda farklı alternatif seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında eski merdiven dekorasyonları da yer aldığı için son zamanlarda eski merdivenlerden kitaplıklar sıklıkla yapılıyor. Kitaplık yapımına dair konseptler göz önünde bulundurulduğunda eski merdivenlerin hem kullanışlı hem de şık bir tasarım özelliğine sahip oldukları göz önüne çıkmaktadır.

Özellikle salonlara yapılabilecek kitaplıkların, misafirlerini burada ağırlamaktan hoşlananlar açısından etkili bir görsel şölene sahip oldukları bilinmektedir.

2019 Eski Merdiven Dekorasyonları
Ev dekorasyonları 2019 yılı itibariyle geri dönüştürülmüş malzemelerine yöneldiği için gerek eski merdivenler gerekse diğer farklı kullanılmayan eşyalar; tasarım dünyasına sıklıkla dahil ediliyor. Böylece dekorasyon dünyasına da etkili bir aksiyon ve hareket gelmiş oluyor. Son zamanların yükselen yeni trendleri arasında eski merdivenden dekorasyon fikirleri ilk sıralarda yer alıyor.

Örnekleri araştırdığınızda daha çok yaşam alanlarında duvara dayalı şekilde tercih edildiğini görebilirsiniz, biraz el becerisi ile basamaklar birer raf haline getirilerek son derece dekoratif ve şık bir görünüm ortaya çıkıyor.

Eski merdivenleri pratik şekilde değerlendirmenin farklı bir yolu ise duvara yatay olarak monte ederek doğal görünümlü bir raf sistemi izlenimi vermek. Bu şekilde son derece şık ve doğal bir duvar dekoru elde edilebiliyor, eskitilmiş yani yıpranmış ahşap görünümü özellikle vintage, country gibi popüler iç mekan dekorasyonları için son derece orjinal bir fikir.

Dekorasyonda farklılık arayanlardanız eski ahşap merdiveni tavana asabilir, dekoratif bir görünümün yanı sıra harika bir askılığa sahip olabilirsiniz.

Yatak odasında doğal dokulardan hoşlananlar için eski yıpranmış merdivenler harika birer aksesuar rafı olarak kullanılabilir. Yatak odasına farklılık kazandıracağı kesin, aynı zamanda sıcak bir etkisi var.

Sırada harika bir elbise askılık tasarımı var, kullanılmayan eski yıpranmış merdivenden yatak odasında büyük iş görecek bir tasarım elde etmek son derece akılcı ve dekoratif bir fikir.

Yaşam alanın büyüklüğüne ve konumuna uygun şekilde kesilerek kısaltılan eski merdiven burada karşımıza banyoda çok şık ve dekoratif tarza sahip havluluk olarak çıkıyor. Basamakları raf olarak kullanabilir, banyoda yer alan ve sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz banyo aksesuarlarını sergilemek için harika bir fikir.