Faydalı Bilgiler

Buzdolabı Kokusu Nasıl Gider ?

İçindeki Nemi Gider

Buzdolabı temizliğinde hijyenin devamlılığını sağlamak için kesinlikle sildikten sonra içini tümüyle kurutmalısın. Hem elektronik bir eşya olması hem de içinde uzun süre boyunca besinlerin muhafaza edilecek olması temizlikte bu aşamanın önemini artırmaktadır.

Kuru bir bezle bütün yüzeyleri kuruladıktan sonra tamamlanmış bir temizlik için buzdolabının girinti ve çıkıntılarına ince uçlu malzemeleri bir bezle sokarak nemi alabilirsin. Kuru bir bezle sildikten sonra yine var olan ıslaklığın ve nemin kuruması için bekleyebilirsin.

Buzdolabı temizliğini tamamladıktan sonra, belki de kurumasını beklerken farklı malzemelerle kötü kokuları absorbe edebilirsin. Bunun için en doğal temizlik ürünleri arasında limon vardır. İkiye veya dörde bölünmüş bir limonu bekletebilirsin. Aynı şekilde bir tatlı kaşığı karbonatı buzdolabı içine dökerek kokunun emilmesini bekleyebilirsin.

Farklı doğal bir ürün ise vanilya özütüdür. Üzerinde delikler olan plastik bir saklama kabının içine vanilya özütü yerleştirip buzdolabı içine yerleştirebilirsin. Bir başka şaşırtıcı malzeme ise saman kağıdıdır. Bir saman kağıdını buruşturup buzdolabının bir köşesinde bekleterek kokunun emilmesini sağlayabilirsin.

Her Yüzeyi Silmek

Temizleyici uygulanan yüzeyleri, rafları ve telleri bir sünger yardımıyla iyice temizledikten sonra bir bezle silmen gereklidir. Nemli bezle silerken temizlenmediğine inandığın kirlere, buzdolabı içine sızmış su lekelerine bir kez daha aynı temizleyici karışımı sıkabilirsin.

Bununla beraber buzdolabı içinde temizleyici kalıntısı kalmaması için her yüzeyi sildiğine ve herhangi bir köpük, artık kalmadığına emin ol.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.