Salon

Cezbedici Şık Salon Dekorasyon Örnekleri

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Salon dekorasyonu günümüzde oldukça çeşitlenmiş durumdadır. Öyle ki her zevke ve bütçeye uygun tasarımları rahatlıkla bulabilmek mümkündür. Örneğin, vintage tasarımlardan oluşan bir salon ile geçmiş ve günümüz bir araya getirilebilir. Ya da modern tarzdan vazgeçmek istemeyenler için klasik çizgilere sahip dekorasyonlar tercih edilebilir.

Hayatın her alanında olduğu gibi dekorasyonda da sürekli bir gelişim gözlenmektedir. Her yeni gün firmaların kataloglarına farklı bir ürün eklenmekte, ihtiyaçlara uygun eşyalar müşterilerin seçimine ve hizmetine sunulmaktadır. Hal böyle olunca salon dekorasyonu içinde sayısız seçenek ortaya çıkmaktadır. Rengârenk nesnelerden oluşan bir ortam, siyah beyazın asilliği, eskitilmiş eşyalar ile gelen geçmişin tatlı esintileri…

Modern Salon Dekorasyonu
Modern salon dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelenlerden bir tanesi sadeliğin estetikle buluşmasıdır. Modern tarzda bir salon oluşturmak isteyenler bu hususa dikkat etmelidir. Kalabalık bir görüntü göze hoş gelmeyecektir. Doğru eşyaları seçmek bu açıdan önemlidir. Renklerin uyumu da odayı daha hoş bir ambiyansla buluşturacaktır. Unutulmaması gereken bir diğer detay ise küçük ortamların koyu renklerle bir araya getirilmemesidir. Bu şekilde dar bir alan algısı ortaya çıkabilir. Soft ve açık renkler her zaman daha doğru bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şayet koyu renkleri içeren bir dekorasyon isteniyorsa geniş bir salon daha iyi bir seçenek olacaktır. Duvarlar yoğun bir tonda ise mobilyaların buna mukabil açık renkte tercih edilmesi gerekir. Siyah ve beyaz kombinasyonuna gri eklenerek modern tarz daha rahat bir şekilde yansıtılabilir. Mobilyalarda deri kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu durum modern tarzda salon dekorasyonlarına da yansımaktadır. Farklı bir detay arayanlar orta sehpayı deri cinsinden tercih edebilirler. Siyah ve beyaz uyumuna eklenecek bir unsur sarı LED aydınlatmalar olabilir, bu şekilde dekorasyon bir parça renklendirilerek canlı bir ortam elde edilebilir.

Salon dekorasyonunda farklı tonları sevenler için sarı renk güzel bir alternatif olabilir. Bulunduğu ortama samimi bir görüntü sağlamasıyla bilinen sarı rengi geniş bir salonu olanlar rahatlıkla tercih edebilirler. Televizyon ünitesine uygun tarzdaki mobilyalar ile de bütünlük sağlanabilir.

Gri renk çoğu zaman kullanılmaktan çekinilen bir ton olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak her konuda olduğu gibi bunda da doğru seçimler yapıldığı takdirde korkulacak bir durum yoktur. Özellikle modern tarzda dekorasyonlarla mükemmel bir uyum göstermektedir. Açık gri tonlarda bir köşe takımına uygun beyaz ve griden oluşan duvarlar, dekoratif aynalar ve cam masa ya da orta sehpalar şık bir salon görünümünü kolaylıkla sağlayabilir.

Şayet salon geniş bir alanı kaplıyorsa L şeklinde koltuk seçimi yapılabilir. Böylelikle ortam daha hareketli bir görüntüye sahip olabilir. Bunun yanı sıra büyük bir yemek masası da tamamlayıcı nitelikte olacaktır.

Daha küçük bir ortama sahip olanlar ise kurtarıcı olarak aynaları tercih edebilirler. Aynalar dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olarak kullanıldıkları alanların geniş algılanmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle hem ışığı yansıtmakta hem de dar alanların ferah görünmesini sağlamaktadır. Her zevke uygun dekoratif ayna çeşidi bulunmaktadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir