Dekorasyon

Çocuk Odaları İçin Yatak Tasarımları

1 ) Yer problemi?

Çocuk odası içinde en az yer kaplayacak şekilde tasarlayacağınız yataklar, hem çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı geniş bir oyun alanı oluşturmanızı sağlayacak hem de yerleşim planında size olaylık sağlayacaktır.

2 ) İşlevsel tasarımlar

Çocuk odalarında normalden fazla sayıda aksesuar, çocuk eşyası ve oyuncak yer alacağı için yatak tasarımını işlevsel özelliklere sahip olacak şekilde seçmelisiniz. Alt kısımları depolama alnı olarak kullanılacak bir yatak tasarımı çocuk odasının her zaman düzenli kalmasını sağlayacaktır.

3 ) Kapalı ve bağımsız tasarımlar

Çocukların gelişim çağında olumsuz olarak etkilendikleri konuları dekorasyon içinde göz ardı edemezsiniz. Yalnız kalmaktan korkan veya oda içinde kendini yalnız hisseden çocuklar için oda içinde kapalı ve bağımsız tasarımlara sahip yatak modellerini tercih etmelisiniz. Böylece çocuklarınız kendini güvende hissedecek ve gece boyu özel bir aydınlatma sistemi altında mışıl mışıl uyuyacaktır.

4 ) Ranzalar

Çok sayıda çocuğunuz varsa bir oda içinde ranza tasarımları ile çocuklarınızın yatak sorununu çözebilirsiniz. Ranzalar çok katlı yataklar olduğu için en az yer kaplayıp birden çok yatak imkanı sağlayarak size hem dekorasyon hem de yerleşim konularında avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir