Faydalı Bilgiler

Deri Mont Nasıl Yıkanır

deri-mont-nasil-yikanir

Çamaşır makinesine atılan montların derisi çatlar, kırışır ve ürün kullanılamaz hale gelir. Deri temizliği için özel olarak üretilmiş ve hemen her yerde satılan ürünler eşliğinde ilk günkü görünüm yıllar boyu korunabilir. Cilt bakımında etkili bir sonuç veren vazelin ve türevleri ılık ve doğal sabunla silinmiş mont üzerinde de kullanılabilir.

Düz bir zemine yayılan temiz bir çarşaf üzerine alınacak mont, elle ve nemli bir bez yardımıyla silindikten sonra vazelin ile parlatılır. Makyaj temizleme pamuğu üzerine az miktarda konacak vazelin ile montun her tarafı ovulur. Bu aşamada varsa lekeler de çıkarılır. Yeni ve parlak bir görünüm kazanan mont kapalı bir dolaba kaldırılmadan önce uygun bir askıda havalandırılır.

Zeytinyağı Deri Mont Üzerine Sürülür mü?

Yine ılık ve nemli bezle silinmiş deri mont üzerine çok az miktarda zeytinyağı makyaj süngeri eşliğinde yedirilebilir. Bir kere damlatılan zeytinyağı bütün montun temizliğinde kullanılmaya yeter. Derinin ihtiyaç duyduğu nem dengesine kavuşmasını sağlayan bu yöntemle montun kullanım süresi uzatılabilir.

Ayakkabıcılarda ve deri ürünler satan dükkanlarda bulunan bakım kremleri de temizlik için idealdir. Bakım kremi satın alırken üst giyim için uygun olanları seçmek gerekir. Ayakkabılar için hazırlanan ürünler yumuşak deriden üretilen montlar için uygun değildir. Maddi ve manevi değere sahip olan deri montların bakımına gereken özen gösterilmelidir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.