Duvar Kağıtları

Duvar Dekorasyonu

Duvar Dekorasyonu kapsamında duvarlarınıza harekat katarak dekorasyonunuzu daha da şık hale getirebilirsiniz. Duvar dekorasyonu duvarların hoş biçimde dekore edilmesi, mekanlara şıklık kazandırmanın en etkili yoludur. Bu nedenle yer yılın dekorasyon trendlerinde duvar ögelerinin ayrı bir yeri bulunmaktadır. 2019 duvar dekorasyonu bu konuda oldukça renkli ürünler sunuyor. Bu yıl duvarlarda en özel duvar rengi seçimlerinden, birbirinden şık objelere kadar birçok keyifli detay mevcut. İşte detaylar…

2019 Duvar Dekorasyonu

Renklerde Pastel Tonlar Hakim

Duvar dekorasyonunun en önemli kısmı duvarın rengine karar vermekten geçer. Bu sene duvarlarda daha pastel tonlar dikkat çekiyor. Özellikle açık gri ve mavi tonları oldukça sık tercih edilecek. Fakat pastel tonlar dışında, yer yer daha canlı tonların da kullanılması bekleniyor. Buna göre altın sarısı tonları, kırmızı, mor ve bu yılın vazgeçilmezi yeşil, oldukça dikkat çekiyor. Çoğu zaman bu canlı renklerin, pastel renklerle birlikte kullanıldığına tanıklık edilecek. Hatta bu tonların birlikte kullanıldığı duvar kağıtları da bu yıl hayli rağbet görecek.

Geometrik Objeler Geri Döndü

2019 Duvar Dekorasyonu geometrik şekle sahip objelerin kullanımını ön plana çıkarmakta. Bu yıl, geometrik şekle sahip ögelerin kullanımı, yeniden gündeme geliyor.. Özellikle üçgen, altıgen şeklinde tasarlanan raflar hayli beğeni topluyor. Bu raflara kitap yerleştirildiği gibi çeşitli dekoratif ögelerle birlikte de kullanılıyorlar. Bu tür raflar, ortama şıklık kazandıracak ve aynı zamanda kullanılmayan bazı şeylerin dağınıklık olarak etrafta kalmasına engel olacak şekilde düşünülüyor.

Çok Amaçlı Tablolar

Bu yıl duvarları süsleyecek ögeler arasında hem duvar saati hem tablo olarak kullanılabilen eşyalar mevcut. Tablonun bir köşesine yerleştirilen saat, zamanı gösterirken aynı zamanda muhteşem manzara resimleri tabloların vazgeçilmezi olacak.

Vintage Duvar Halıları

Dekorasyon trendlerinde Vintage, son yıllarda oldukça ilgi görüyor. Bu yıl da vintage etkilerini birçok yerde hissetmek mümkün olacak. Bunlar içinde duvar halıları da var. Kullanılan duvar halıları geleneksel motifleri yansıtacak. Antika halıların üzerinde yer alan el emeği göz nuru motifleri, bu yıl duvar halıları üzerinde görebileceksiniz. Bu tür halılar, genellikle klasik mobilyalarla tasarlanan bir dekorasyonla birlikte tercih edilecek.

Aynalarda Modern Çizgiler

Duvar dekorasyonunun en önemli unsurları olan aynalar, 2019 Duvar Dekorasyonu kapsamında en gözde eşyalar arasında olacak. Bu yılın ayna modellerinde modern bir tarz göze çarpıyor. Özellikle geniş bir çerçeve içerisinde çok sayıda küçük aynalardan oluşan dekoratif objeler göz kamaştıracak. Bunun yanında boy aynası olarak kullanılacak ürünler, her zaman olduğu gibi özellikle kapı girişlerinde kullanılacak. Aynalardaki modern çizgilerin yanı sıra, eskitmeli ayna modelleri de bu yıl yeniden kullanımda olacak. Ahşap eskitme modası, bir dönem hayli ilgi görmüştü. Bu senenin çizgilerinde de çerçevesi ahşap eskitme aynalar ilgi görüyor.

Işıklı Duvar Panoları

2019 Duvar Dekorasyonu kapsamında oldukça renkli, canlı, ışıklı duvar panolarının duvarları süslemesi bekleniyor. Son birkaç yılın duvar objelerinde dikkat çeken bu panolar, bu yıl daha farklı modellere sahip. Bu yılın panolarında insan figürleri, estetik yüz görünümleri öne çıkacak. Sokak görünümü yansıtan tablolar da değişik bir çizgi sunmayı hedefleyecek. Bu tabloların en önemli özelliği, gerçekçi bir görünüm sunmaları. Gece, yıldızlar veya uzayı konu alan tablolar, oldukça iyi bir derinliğe sahip biçimde sunuluyor.

Parçalı Tablolar

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir