Faydalı Bilgiler

Ebeveynler Evlerinin Güvenliğini Nasıl Sağlayabilir?

Hayatınızda çocuklarınız varsa veya hayatınıza bir çocuk girecekse evinizi de onlara göre döşemeye başlıyorsunuz. Öyle ki sizin için en önemli kıstas güvenlik oluyor. Çocuklarınıza zarar vermeyecek aksesuarlar, mobilyalar, emniyetinden emin olduğunuz bazaların değeri daha da artıyor gözünüzde.

Bu noktada anne ve baba olmanın en büyük zorluğu çocuklarınıza rahat ve emniyeti tam bir ev ortamı sunmak oluyor. Bizler de çocuklarınıza rahat ve kaza riskinden uzak emniyetli bir ev ortamı sunmak için yapabileceklerinizi söylemek istiyoruz.

Mobilyalarınızın Köşeleri Yuvarlak Olsun

Öncelikle alacağınız her mobilyanın köşesinin yuvarlak olmasına özen gösterin. Sadece iki kişi yaşıyor olsanız bu detay pek önemli olmayabilecekken hayatınıza çocuk girdikten sonra bu detayın önemi ortaya çıkıyor. Bu yüzden mobilya köşelerinin yuvarlak olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın, öyle ki beğendiğiniz bir mobilyayı sırf bu yüzden elemek zorunda kalabilirsiniz.

Unutmayın beğendiğiniz bir mobilyadan daha önemli şey çocuklarınızın güvenliğidir. Eğer bütçe sıkıntınız varsa köşe koruyucuları alarak mobilyalarınız köşelerine bu köşe koruyucuları takabilirsiniz.

Duvar Monte Edin

Mobilyalarınızın yuvarlak köşeli olması ne kadar önemliyse duvara sabitlenmesi de o kadar önemli. Çünkü, hayatınıza neşe katan çocuklarınızın hareketliliği ve heyecanları bir yandan güzelken bir yandan da duvara sabitlenmemiş mobilyalar yüzünden tehlike arz eder.

Tabi duvara sabitlemenin yanında mobilyalarınızın dayanıklı olmasını da ihmal etmeyin. Çünkü kırık mobilyalar da çocuğunuzun güvenliği için risktir.

Ayrıca sandalyelerinize çıkarılabilir minderler takabilirsiniz. Bu sandalyelerinizin sertliğini azaltacağı için çocuklarınızın güvenliğini ve rahatını artırır. Minderlerin yumuşak olmasına da özen gösterin.

Yine beyaz ve bej renkleri tercih etmemeye özen gösterin. Bunun nedeni kek, meyve suyu ve bebek maması gibi gıdalarla mobilyalarınızın batma ihtimali. Bunun yerine koyu renklerde mobilya seçmeniz daha iyi olacaktır.

Bazalarınızda Emniyet Sistemi Olsun

Birçok ebeveynin de bildiği gibi bazalarda en önemli unsur emniyet sistemi. Bu sistem sizin sağlığınız için ne kadar önemliyse çocuğunuzun sağlığı için de o kadar önemli.

Bir diğer önemli güvenlik önlemleri ise şöyle;

1: Birden fazla çocuğunuz varsa ranza yerine ayrı ayrı yatak almaya özen gösterin.
2: Halı ve kilimlerin kaymasını önleyecek malzemeler kullanın.
3: Dolap, elbiselik, komodin gibi eşyaların açma kapama kulplarının küçük ve yuvarlak olmamasına ve çok iyi monte edilmiş olmasına, gevşeyip gevşemediğine özen gösterin.
4: Mobilya malzemelerinden köpük ve süngerlerin çıkıp çıkmadığını sürekli kontrol edin, bu malzemeler çocuklarınızın boğulmasına neden olabilir.
5: Yatak seçiminde anti bakteriyel ve doğal kauçuktan imal edilmesine özen gösterin.
Mobilya almadan önce mağazalarımıza uğrarsanız size her konuda yardımcı olabiliriz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir