Oturma Odası

Evlerinizde Uyum Mutlaka Olmalı

Evlerinizde Uyum Mutlaka Olmalı; Ev dekorasyonları yapılırken mutlaka genel bir uyum içerisinde gerekli düzenlemeler yapılmaktadır. Hanımlar genel olarak hangi odanın dekorasyonunu yapacak ise o oda için halı, koltuk, perde ve seçilen ufak aksesuarlar bile uyumlu olmalı diye oldukça çaba sarf etmektedir. Çünkü uyumun yakalanması için tüm bunların olması gerekmektedir. Evlerinizde Uyum Mutlaka Olmalı detayları…
Koltuk Renkleri Uyumu Nasıl Olmalıdır?
Dekor yapılırken en çok göze çarpacak olan eşya koltuklar olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak son moda koltuk renkleri arasından en doğru seçimi yaparak işe başlamalısınız. Salon veya oturma odanızın büyüklüğüne göre tercih edeceğiniz farklı modelleri doğru renkler ile kullandığınız zaman odalarınızda çok daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sıkış tıkış ve uyumsuz odalar genel olarak sıkıcı ve kasvetli olmaktadır. Duvar boyanız ve koltuk renkleri uyumu bile dekorasyonu bambaşka bir havaya büründürmektedir. Bu nedenle dekorasyon işlemlerinize önce odanızı boyamak ve daha sonra eşya seçimi olarak devam etmelisiniz. Bu sayede tam olarak nasıl bir oda karşınızda ise ona göre eşya seçimleriniz çok daha aklınızda şekillenmiş olarak bu yola çıkış olursunuz. Koltuk renklerinin uyumu ile salon veya oturma odanızı şekillendirmeye başlamış olacaksınız.


Koltuk Takımı Modelleri 2019
Dekorasyon için koltuk takımı modelleri 2019 yılında hangi renkleri çok daha fazla kullanmış ve farklı olarak neler tasarlanmış kesinlikle bir göz atmalısınız. Eğer bu tarz sınırlandırmalardan çok hoşlanmıyor iseniz kesinlikle sevdiğiniz renklerden yola çıkarak kararlar vermelisiniz. Çünkü dekorunu yaptığınız oda size huzur vermeli ve orada yaşamaktan mutlu olmalısınız.

Eğer sevdiğiniz renk koltuk için çok uygun değil ise odanın diğer alanlarında bu renk ile kendi dokunuşlarınızı kolaylıkla yapmanız mümkündür. Mesela kullanacağınız aksesuarlarda, kırlentlerde bu renk ile özel dokunuşunuzu yapabilirsiniz. Bu hem size odanın enerji vermesini sağlayacak hem de dekorasyonda harika bir uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

2019 koltuk modellerinde bazı tasarımlarda şaşa dikkat çekerken bazı modellerde ise büyük ve rahat koltuklar dikkat çekmektedir. Yaşayan bir oda olacak ve sürekli kullanıma açık olacaksa modern ve büyük koltukları kullanmalısınız. Ama şaşa severlerden iseniz avangart ve süslü modelleri kullanarak açık renkli harika bir salon tasarlayabilirsiniz.

Salon Tasarımı Yapacak İseniz
Evlerinizde Uyum Mutlaka Olmalı; Salon dekorasyonu yapacak iseniz bu yıl spor salonlarda açık renk duvarlar ve koyu renk koltuklar dikkat çekmektedir. Griler, açık griler ve pastel tonlar salonlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer koltuk seçimlerinizde duvarlarınızda sadelikten yana seçim yapacak iseniz halı ve perdeleriniz ile ufak renklendirmeler yapabilirsiniz.

Oturma Odası Tasarımı İçin
Oturma odaları genel olarak salonlara göre daha küçük olmaktadır. Bu nedenle bu odaların tasarımlarını yaparken asla fazlaca eşyayı bir araya getirmemelisiniz. Oturma odaları biraz daha rahat etmek ve dinlenmek amacı ile kullanıldığı için tasarımlarda oturma gurupları çok sık tercih edilmektedir. Oturma gurubu renkleri size geniş seçenekler sunsa da odanızı nefes alınmaz bir hale getirecek ürünleri kullanmayınız.

Oturma guruplarında rahatlık ve büyüklük ön plana çıktığı için en azından TV ünitesi seçiminde tam boy değil de daha küçük bir model tercihinde bulunabilirsiniz. Her yeri halı yapmak yerine ufak halı tercih edebilir ve perdelerde de doğru renk kombini sağlayarak oldukça ferah bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir