Çocuk ve Bebek Odası

İkea Çocuk Masa ve sandalye modelleri

Küçük çocukların oturup oynaması, resim yapması, el işi faaliyetleri yapması ya da bahçede rahat bir piknik yapması için mükemmeldir…

Her insan gibi bizimde evlerimizin neşe kaynağı çocuklarımız, çocuklarımızın neşe kaynağı oyuncakları, odaları, eşyalarıdır. Özellikle yeni okul çağına gelmiş çocuklar için odası, odası içerisindeki eşyaları çok önemlidir. Benlik duygusunu, sahiplenme duygusunu yeni geliştirmekte olan çocuklar için onlara uygun eşyalar almak gerekir. Ikea çocuk masa sandalye modelleri her yaştan çocuğun fiziksel ve sosyal gelişimine uygun olarak tasarlanmış mobilyası Ikea markası bizim ülkemize ilk çocuk mobilyaları ile girmişti. O renkli ve eğlenceli çocuk eşyası koleksiyonları sayesinde tüm ilgiyi üzerine çeken marka, hala en kaliteli ve renkli çocuk mobilyalarını üretmeye devam ediyor. Gelecek nesillerin dahi kullanabileceği, zehirsiz boyalar kullanılarak üretilen bu mobilyalar sayesinde çocuklarımız hem keyifli zaman geçiriyor hem de kendi çaplarında üretim hayatının içerisinde yer alıyor.

Ikea çocuk masa sandalye modelleri üç yaşından itibaren çocukların tek başına kullanabileceği mobilyalardan oluşuyor. Bebeklik çağlarında da bu tarz mobilyalar var ancak bunları tek başına çocuklar kullanamaz. Çeşitli masalar ile birlikte satışa sunulan ikea çocuk mobilyaları, zaman içerisinde çocuklar büyüdükçe farklı boyut ve özelliklerde yenilenebiliyor. Modern zamanların en gelişmiş konularından bir tanesi de oyuncaklar ve çocuk mobilyaları. Nasıl ki çocuk kıyafetleri sonsuz çeşitliliğe sahip bir hale geldiyse aynı şekilde mobilyalar da bu boyutlara ulaşmış durumda. Artık hangi yaşta olursa olsun, herhangi bir çocuğun tek başına oturabileceği bir koltuğu var. Ayakları yere basarak üzerine oturabileceği bir sandalyesi, aynı anda resim yapabileceği bir masası var. Bunlar sadece oyun odalarında ya da kreşlerde değil, artık tüm çocukların kendi odalarında bulunuyor. Odasında tek başına zaman geçirebileceği kadar eşyası bulunan çocuklar kendini daha çok geliştirebiliyor. Eşyalarını koruma ve sahiplenme duygusu gelişiyor. Ayrıca bir çocuk odasını ne kadar çok severse kendini oraya ait hissetme duygusu da o kadar gelişiyor.

Bebek ve çocuk odasında bulunması gereken daha doğrusu olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir kaç mobilya vardır. Yatak, dolap ve oyuncakların dışında masa ve sandalye en önemli eşyalardan bir tanesidir. Ikea çocuk masa ve sandalye modellerini isterseniz çocuk odası dışına da taşıyabilir, çocuklarınızın yanınızda oynamasını seyredebilirsiniz, çocukların hem oynarken hemde öğrenme yaşlarının olduğu en kıymetli dönemlerden birinde olduğunu kesinlikle unutmayalım.

Görsel Kaynak “ikea.com.tr” adresinden alınmıştır.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir