Mutfak

İŞLEVSEL MUTFAK

İşlevsellik boyutunu düşürsek; doğal, çalışma alanımızı kısıtlamayacak, hem bedenimizi hem de ruhumuzu yormayacak modern mutfak’ları tercih edebiliriz. Kullanacağınız mobilyaların rengi mutfağın alanın genişliğine ve ne kadar ışık alıp almadığına göre farklılıklar gösterir.

Mesela dar ve ışık almayan alanlarda açık renk mobilya kullanımı, alanı daha geniş gösterecek ve daha huzurlu bir ortam yaratacaktır. İkici el yani vinly eşyalar, eski taş blok ve ahşap mobilyalar hoş ve eski moda bir görünüm yaratacaktır. Biraz da yaratıcılığınızı kullanarak cam şişeler, bardaklarla raflarınızı dekore ederseniz murfağınızda şık bir hava yakalayabilirsiniz.

Ahşapın verdiği klasik görüntüyü modern çizgiye sahip eşyalarla harmanlayarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Mesela uzun dolap kulpları, duvarları süsleyebileceğiniz saatler, çerçeveler, kara tahtalar istediğiniz havayı yakalamanıza yardımcı olacaktır. Eğer bütçeniz ahşap mobilya için uygun değilse, daha ekonomik mazemelerin kullanıldığı ürünleri varolan eşyalarınıza ekleyerek yenilikçi bir görünüm yansıtabilirsiniz.

Çalışma tezgahlarınızı seçerken estetik görüntüden önce mutlaka leke tutmayacak bir malzemeden yapıldığına dikkat etmek gerekir. Aynı zamanda uzun tezgahlar size daha geniş hareket alanları sağlayacaktır. Tezgahlarda fayans tercihide oldukça ekonomik bir tercih olacaktır. Ancak dayanıklılık açısında laminant,ahşap ve çelik en ideal olanlardır.

Minimalist bir mutfak tercih ediyorsanız da sade ve beyaz eşyalar seçmelisiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir