Faydalı Bilgiler

Koltuk Takımın’da Renk Uyumu Nasıl Olmalı

renk seçimi
Koltuk Takımınızdaki Renk uyumu ile alakalı örnekler bulmadan önce sizlere bahsetmem gereken en önemli bilgi ise renk seçimi sizin kendi belirlediğiniz ana renklere uyumlu renkleri bulmaktır aslında, siz kendi kendinize aklınızdan geçirmiş olduğunuz renkler’in dışına çıkacak olur isek bu sizin fikrinizin dışına çıkmış olmayacaktır. Başka, başka renklerin bir araya gelip nasıl göründüğünü bilmemeniz ve tahmin edememeniz durumunda başka renklerde sizin fikrinizi değiştirmenize sebep olacaktır. Koltuk renk uyumu nasıl olmalı, koltuk takımında renk uyumu, köşe takımında renk uyumu, odanızdaki renklerin uyumları.
KOltuk Takımı Renk uyumu
koltuk renk uyumları

Önce Sizi Dinleyelim

Öncelikle sizin fikirleriniz bizim için çok önemli, Odanızın dekorunda Renk uyumu yakalamak çok önemli olduğuna inanlar için uyum yakalamak,
Özellikle Ev dekorasyonunda en önemlisi renklerin ve modellerin bir birileri içindeki uyumları, salonunuz’da uyum sağlarken en önemli olan unsur ise Koltuk Takımın’da Renk uyumu pekala Koltuk Takımın’da Renk uyumu Nasıl Olmalı alakanız zıt renk uyumları’mı tercih edersiniz yoksa sade renklerin bir birilerine yakınlık durumuna göremi uyum sağlarsınız.

Sevdiğiniz Renkler Nelerdir?

Sevdiğiniz renkleri bulmakla işe bağlayalım. Sarı, Yeşil, Kırmızı, Mavi, Bordo, Turkauz, Mor ve Pembe diye genel olarak sıralanmaktadır. Ve bu renkler kendi aralarında tonlara çok fazlası ile ayrılmakta, bu renklerin tonlarındaki uyumlar özellikle çok daha fazla tercih edilmekte.

Renk uyumları
Renk çemberi ana renkler
Ana Renkler uyumu

Renk Konusunda Kendinize Güveniniz yok ise Uyumları izleyin

Sakinleştirici ve rahatlatıcı renkler arıyor iseniz, uyumlu bir renk düzeni istemeniz gerekiyor, Renk tekerleğindeki renk uyumları bir birine uyumlu renkler ile ayarlanmıştır, sizde renk uyumlarını takip edin hem piskolojik etkilerini hem odanızın dekorunu bu renklere göre ayarlayınız.

Oturma odanız veya salonunuzdaki renkler beyaz ağırlıklı ise yapmanız gereken canlı ve parlak renklerden uzak durmalısınız, odanız sade ve sakinlik veren huzur veren bir renk düzenine sahip olmalıdır, cıvıl cıvıl renkler için tercih edilmesi gereken sadelik değilidir.

Son Zamanlarda Koltuk Takımları için seçilen renkler genellikle ara renkler olmaktadır, ara renkler ile yapılan dekorasyonlar daha az iddialı olduğundan dolayı beyaz yerine Krem Renkte Koltuk Takımları Koyu renklerde ise Koyu kahvelerin yerine Açık Kahverengi Koltuk Takımları Tercih edilmektedir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir