Mutfak

KÖŞELİ MUTFAK

Mutfak dekorasyonunda en şık sonuçları elde etmek için en ideal mutfak stilleri, köşeli mutfaklardır. Daha fazla hareket alanı açan ve derli toplu bir görünüm sağlayan köşeli mutfaklar bir çok kişi için en ideal mutfak modelidir.

Köşeli mutfak modelleri pencere ve kapıların konumuna göre şekillenmekte olup, evyeler pencere konumunda kullanılır. Eğer mutfak alanı genişse ada mutfak ya da mutfak masası da dekorasyonu tamamlamaktadır.

Köşeli mutfaklar bir çok yönden avantaj sağlar. Bunların en önemlisi ise, geniş bir çalışma alanı bırakmalarıdır. Mutfakta fazla zaman geçirenler için işlevsel olan bu stil mutfaklarda, derli toplu bir görünüm hakimdir. Evyeleri istediğiniz kadar geniş tutarak, dilerseniz meyve sebze yıkama alanı olarak ayrı bir alan da yaptırabilirsiniz. Köşeli mutfaklar oval ya da dik şekillerde yaptırılabilir. Tercihe göre değişen bu modelleri siz de mutfağınıza uygulayabilirsiniz.

Köşeli Mutfak Seçimi
İşlevsellik açısından en çok tercih edilen mutfaklar olduğunu söylediğimiz köşeli mutfak seçimi mutfak dolapları ve çekmecelerin pratikliği ile belirlenir. Her mutfak eşyası için özel bir alan olması gereken dolaplarda, ankastre eşyalara uygun alanların da bırakılmış olması gerekir.
Köşeli bir mutfağınız varsa, hazır mutfak seçenekleri arasından mutfağınıza uygun modeller seçebilirsiniz. Bütçenize en uygun seçimleri yapabileceğiniz mutfağınızı her açıdan kolayca kullanabilirsiniz. Geniş bir mutfağınız varsa, ada mutfak kullanabilir ya da özel bir tezgah yaptırarak, hem tezgah hem de yemek masası olarak mutfağınızı kullanabilirsiniz. Taburelerle dekore edebileceğiniz bu masalar, pratik yemekler için idealdir. Köşeli mutfak dekorasyonu yaparken mümkün olduğunca mutfak alanınızı daraltmamaya özen göstermeli ve beyaz eşyalar için uygun alanları ayırırken iyi ölçü almalısınız. Özellikle buzdolabı yerleştirilirken sıkıntı yaratan mutfak dolapları özenle ölçeklendirilmelidir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir