Dekorasyon

Loft Daire Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Büyük pencereler, yüksek bir tavan, tavandan sarkan avizeler, ferah bir ortam, aydınlık ve fazlasıyla geniş… Evet, hoş bir loft daire dekorasyonu yapılmış. Tıpkı ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ filminde, Mehmet Günsür’ün evi gibi…

İzleyen herkeste merak uyandıran bu ev, görür görmez beğeni kazanmış ve uzun süre hafızalardan silinememişti. Hala büyülü bir havası var gibi gelmiyor mu? İçerisinde yaşandığınızda kendinizi dünyadan soyutlayacağınızı düşündüğünüz loft daire seçenekleri, her geçen gün biraz daha popüler hale geliyor. Kullanışlı alanlarından ziyade, farklılığı ile beğeni kazanan bu daireler, yeni bir yaşama başlamak isteyenlerin ilk tercihi. Fiyatları da popülaritesiyle doğru orantılı olarak yükseliyor.

Loft daire seçeneklerinin 21.yüzyıl konut trendlerinden biri haline gelmesi, loft daire dekorasyonu nasıl yapılmalı sorusunu da beraberinde getiriyor. Bu beğendiğimiz, ama çok da alışık olmadığımız stilde dairelerin dekorasyonu için bir tasarımcı gibi çalışmak istiyorsanız, önerilerimizi cankulağıyla dinlemeniz gerekecek:

 

Ahşap ve metali bir arada kullanın…
Loft evlerin kentsel dönüşüm amacıyla fabrikalardan dönüştürülerek hayatımıza girdiğini söylemiştik. Hal böyle olunca onun dokusuna uyum sağlamak adına, buna uygun bir dekorasyon stilinin benimsenmesi gerekiyor. Loft ev dekorasyonu için en ideali elbette metal ve ahşabı bir arada kullanmak. Yerlerde eskitme karo, duvarlarda da tuğla görünümlü duvar kâğıdı kullandıktan sonra gerisi kolay! Söylemesi kolay, ama aslında yapması pek de kolay değil. Bunlar temel adımlar olsa da mobilyalardan aksesuarlara kadar birçok detayın düşünülmesi gerekiyor.

Eğer kusursuz bir loft daire dekorasyonu yapmak istiyor ve bunun için uygun mobilyaları tercih etmeye çabalıyorsanız, sizin için ilk önerimiz ahşap ağırlıklı mobilyalara ağırlık vermeniz olacaktır. Ahşap ve metal dışında bir madde loft evlerde kullanım için pek uygun değil. Dekorasyonda doku uyuşmazlığı yaşamamak adına tamamen ahşap tarzda bir yemek odası seçiminde bulunabilirsiniz. Bu konuda bizim önerimiz Konfor ürünlerinden olan Haris yemek odası olacaktır. Görünce siz de loft daire için ideal seçeneğin o olduğunu anlayacaksınız.

Ahşap detaylarının ağırlıklı olarak kullanıldığı mobilyalara ek olarak, koltuk takımı seçimi de önemli. Loft daire dekorasyonu için mobilya seçimi yaparken pastel renklerin kullanıldığı, rahat ve modern tasarımlara sahip seçenekleri değerlendirmelisiniz. Dairenin stiline uygun olması ortamda istenilen görüntüyü daha kolay yakalayabilmenize imkân tanıyacaktır. Koltuk takımı biraz da konfor anlayışınıza göre şekillenecek olsa da bizim önerimiz loft evlerde salaşlığı yakalamak adına büyük köşe koltuk takımlarını tercih etmeniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir