Dekorasyon

Mobilya Dekorasyonunda Minimal Tarz Seçmeniz İçin 5 Neden

Modern yaşantı hayatımıza birçok şeyi olumlu hale getirirken birçok şeyi de olumsuza çevirdi. Bunlardan en önemli dışarıda sürekli karşılaştığımız kabalık lokantalar, kalabalık caddeler, gereğinden fazla eşyaya boğulmuş etkinlik alanları, ofisler vb. Hal böyle olunca bundan kaçmak isteyen insanların da sayısı arttı.

Bundan bir 40 sene önce pek duyamayacağınız minimalizm kelimesi de hayatımıza böyle girdi. İnsanın en büyük özelliği de yaşadığı sorunlara karşı çözümler bulması. Minimal hayat görüşünü çevremize adapte edemesek bile en azından kişisel yaşam alanlarımıza adapte etme düşüncesi de hoşumuza gitti.

Minimal bir mobilya dekorasyonuna sizi ikna edebilecek 5 nedeni sizlerle beraber paylaşma fikri de böyle ortaya çıktı.

Şehrin ve çalışırken yaşadığınız tüm kalabalıklardan uzaklaşmanızı sağlar. Dinlenmeye ihtiyacınız var ve iyi bir dinlenmenin unsurlarından biri de sizi yormayacak yerlerde yaşamak, gözünüzü bile yoran bir dekorasyon dinlenmenizi engelleyecektir.
Daha az mobilya daha az ev işi! Artık evli çiftler hayatın maddi sorumluluğunu beraber üstleniyorlar ve hal böyle olunca iş yapmak bazen angarya gelebilir. Bu yüzden minimal bir mobilya dekorasyonu iş yükünüzü de azaltacaktır.
Minimal mobilya dekorasyonu ile daha çok tatil! Doğrudan bağlantı kuramasanız bile şöyle düşünebilirsiniz. Sürekli ev eşyası almak hem maddi anlamda hem iş yükü anlamında sizi zorlayacaktır. Cebinizde duran birikimlerinizle ev işinizin az olduğunu düşünürsek minimal mobilya dekorasyonu ile keyifli haftasonu tatilleri ve yıllık tatiller geçirebilirsiniz.
Daha kaliteli mobilyalar! Daha az mobilya satın almak aldığınız mobilyaların daha kaliteli olması için bir olanaktır. Günümüz dünyasında daha çoğundan ziyade daha kalitelisi önemli. 2-3 kalitesi daha düşük ve fonksiyonel olmayan mobilya yerine neden kaliteli ve fonksiyonel 1 mobilya almayasanız?
Kullanışlı evler! Herkes geniş bir eve sahip değil. Özellikle eviniz geniş değilse minimal ev tasarımı size alan kazandıracaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir