Dekorasyon, Faydalı Bilgiler

Oturma Odasında Koltuk Yerleşimi

Oturma odasında koltuk yerleşimi fikirleri sayesinde odanızı daha geniş ve rahat, daha aydınlık ,daha ferah gösterebilirsiniz. Çünkü yanlış yere yerleştirilmiş koltuklar, özellikle de bu koltuklar büyük üçlü koltuklar yerine odanın tüm havasını bozabilir ve sizi rahatsız eder. Odaya girdiğinizde orada bir rahatsızlık hissedersiniz, bir şey vardır odayı daraltan ancak tam olarak nedir anlaşılmaz. İşte o noktada bu dekorasyonu bozan detay muhtemelen koltukların yerleşimidir.

Küçük odalar için oturma odası koltuk yerleştirmi fikirleri
Odamız küçük diye gidip fazla fazla ufacık koltuklar almayın sakın sandalyeler almak kesinlikle yapabileceğimiz en büyük hatadır. Detay ne kadar çoksa o kadar kafa karıştırıcı olur. Büyük mobilyalar, iyi yerleştirilmiş derli toplu eşyalar çok daha ferah bir görünüm oluşturur. Bu odada ne kadar çok misafir ağırlıyorsunuz? ilk olarak sorumuz bu, misafir sayısına bağlı olarak detay mobilya konumlandırmanız gerekebilir. Kocaman koltuklar aslında çok fazla kişinin oturması için değil konforlu olmak için dizayn edilmiştir. O yüzden ço misafiriniz geliyorsa az yer kaplayan, açılıp kapanabilen çeşitli sandalyeleri bu tip odalarda konumlandırabilirsiniz. Koltuklarınızı bu odalarda l şeklinde yerleştirirseniz koltukların kullanımı azalır.

Büyük salonlar için oturma odası çok rahat dekore edilmesi  için koltuk yerleştirme fikirlerine ihtiyacınız olacak
Alan genişledikçe mobilya yerleşimi yapmak kolaylaşır diye düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü bazen büyük alanlarda neyi nereye koyacağımızı bir türlü anlayamayız. Büyük salonlarda ve oturma odalarında koltuk yerleşimini odayı hayali olarak ikiye böldükten sonra yapabilirsiniz. Odanın bir kısmını tv izlemek ve keyif yapmak diğer kısmını misafirleri ağırlamak ve sosyalleşmek için kullanacaksınız gibi düşünün.

Tv Keyfiniz için televizyonun Karşısına Kocaman bir koltuk koyup karşısında tv keyfi yapmak aslında hiçte fena olmaz diye düşünüyorsanız bu fikir tam sizlik, Tv keyfi her zaman keyif vermez dar alana sıkıştırılmış ufak mini koltuklar siz oturma odanızın tam karşısına kocaman rahat bir 3 lü kanepeyi koyarsanız sizin için hem alan açılacaktır hemde tv keyfinizden mahrum kalmayacaksınız, bu önerim sizin için çok faydalı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir