Oturma Odası

Pudra Rengi Oturma Odası Dekorasyonu Detayları

Pudra rengi oturma odası dekorasyonu son zamanlarda çok popüler. Bu bağlamda da pudra oturma grubu modelleri öne çıkmaktadır. Peki, pudra rengi ile pudra rengi koltuk kombinleri yaparken dikkat edilmesi gerekenleri biliyor musunuz? Konunun detaylarını birlikte inceleyelim.

Pudra Rengi Oturma Odası Dekorasyonunu Nasıl Yapmalıyım?

Pudra oturma grupları neye göre seçilmelidir?

Kaç parçadan oluşmalıdır?

Koltuk takımı boyutları nasıl olmalıdır?

Koltuk takımı kombinleri yapılırken neye dikkat edilmelidir?

Pudra rengi oturma odası dekorasyonu yapılırken ilk olarak odayı tanımalısınız. Beğendiğiniz pudra oturma grubu, hangi dekorasyon tarzını yansıtıyorsa o yönde dekorasyon yapmalısınız. Bu nedenle pudra rengi oturma odaları için ilk olarak koltuk takımı modeli beğenmeli ve bu yönde ilerlemelidir.

Pudra oturma grupları bulundukları alana ferahlık kazandırmaktadır. Modern dekorasyonun en favori tasarımlarından oluşan pudra rengi oturma grubu modelleri, özellikle bayanlar tarafından çok sevilmektedir.

Oturma odasında pudra rengi klasik koltuk takımı modelleri misafir odası olarak da kullanılan oturma odalarında çok tercih edilmektedir. 3+2+1+1 şeklinde veya 3+3+1+1 şeklinde tercih edilen koltuk takımları, birbirinden şık oturma odası dekorasyonları yapmanızı sağlayacaktır. Salon şıklığında oturma odaları için klasik koltuk takımı modellerini düşünebilirsiniz.

Pudra rengi oturma odası dekorasyonlarında en çok tercih edilen mobilya gruplarından biri de pudra köşe takımları olarak karşımıza çıkmaktadır. İşlevsel ve rahat dekorasyonun öncü parçalarından olan köşe takımları özellikle küçük oturma odalarında tercih edilmektedir.

Dar ev uzun oturma odalarında pudra köşe takımları ile daha ferah ortamlar yaratabilirsiniz. Köşe koltuk kombinleri, uygun halı ve perde modelleri ile hayranlık uyandıracak konseptler ortaya çıkarmaktadır.

Köşe koltuk takımlarında çok farklı modeller bulmak mümkün. İç dizayn konusunda koltuk gurubunda tercih edilen en popüler ürün olan köşe koltuk takımlarında, pudra köşe koltuk takımları tercih ederek dekorasyonda adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Modern oturma odaları denilince akla gelen bir diğer mobilya gurubu da chester kanepe kombinleridir. Chester kanepe modellerine dahil olan berjer koltuklar pudra pembesi oturma odası dekorasyonlarında tamamlayıcı unsur olarak kullanılmaktadır. Pudra rengi tutkunları chester kanepe modellerinde taşlı modelleri kullanarak gösterişli oturma odaları dizayn edebilir.

Oturma odası dekorasyonlarında tamamlayıcı unsurlardan bir diğeri de perdelerdir. Evde Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler Neler? başlıklı içeriğimizde pudra renk bütünlüğü ve dekorasyon uyumu yakalamanızı sağlayacak bilgileri paylaşılmıştır.

Pudra İle Uyumlu Renkler

Pudra ile uyumlu renk denilince akla ilk olarak beyaz gelmektedir. Ancak son birkaç sezondur beyaz rengin zirvedeki yerini açık gri zorlamaktadır.

Pudra ile kombin edilen bir diğer renk de zeytin yeşili ve açık tonlarıdır. Bu renkleri pudra ile kombin ederek dekorasyonunuzdan söz ettirebilirsiniz.

Pudra renk ile siyah, gri, mavi, ekru, fildişi ve beji kombin edebilirsiniz.

Pudra koltuklarda bütün bir uyum yakalamak için halı, perde, koltuk uyumuna da dikkat etmelisiniz.

Tam da bu noktada sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz Pudra Koltuklara Ne Renk Halı? başlıklı içeriğimizi incelemelisiniz.

Pudra rengin hakim olduğu bir otuma odası istiyorsanız duvarlarınızı da açık tonlarda pudraya boyamalısınız. Çift renkli koltuk takımı düşünüyorsanız bebek mavisi detayları olan modelleri incelemelisiniz.

Pudra hakimiyetindeki oturma odanıza bebek mavisi ile odak noktaları oluşturabilirsiniz. Bu durumda ortaya çıkan dekorasyon şıklığına siz bile inanamayacaksınız.

Canlı ve hareketli oturma odaları için ise duvarlarda pudra ile gümüş veya altın sarısını çerçevelerde kullanmalısınız. Böylece pudra oturma odası dekorasyonunuz hareket kazanacaktır. Pudra Rengi Duvar ve Dekorasyon Uygulamaları başlıklı içeriğimiz inceledikten sonra daha modern ve şık duvar dizaynları yapabileceksiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir