Dekorasyon

RAY DOLAP

İhtiyaç doğrultusunda almaya karar verdiğiniz bir dolapta en hassas dönemeç karar verme aşamasıdır. Şimdi size bu aşamada işlerinizi ve karar vermenizi kolaylaştırıcı bazı temel noktaları anlatacağım.

Tabi ki ilk akla gelen dolabın ne amaçla kullanılacağı, hangi eşyayı koyacağımız, nasıl bir düzende olacağını hayal etmek olacaktır. Bu işler konusunda her aile bireyinin az yada çok bilgisi veya fikri vardır.
Bu konuda çok fazla bir zorluk çekilmez veya çözümü kolaydır. Ancak bir dolap alımında çeşitli modeller görmek ve bunların içinden seçmek gerekir. Daha çok görsel çeşitlilik veya size sunulan resimlerden seçim yapmak doğru model için idealdir. “Peki, tamam da bunların içinden nasıl bir eleme ile seçim yapmalıyım, kafam çok karışıyor” diyebilirsiniz.

Bir seçimde alternatifler veya modeller ne kadar çok olursa seçimde o kadar zor olur. Acaba hangisi en güzeli olur. Benim evime hangisi yakışır? Acaba hata yapar mıyım? Ben seçtim başkası beğenmezse gibi birçok düşünce aklınıza gelebilir. Bu da çok doğaldır. Size birinci önerim cesur olmanızdır. Cesaret sizi farklılaştırır ve ayırır. Hep seçmek istediğiniz bir rengi veya hep hayal ettiğiniz fakat cesaret edemediğiniz bir modeli cesurca seçebilirsiniz.

Bu sayede aldığınız dolabın sizin gözünüzdeki değeri aratacak ve sahipleneceksiniz. Kısacası aldığınız ürününü bir kimliği olacak. Tabi ki bu cesur adımınızı bir uzmanla değerlendirip aşırılık olup olmadığını da kontrol ettirmeniz de fayda vardır. Çok uçuk bir modeli uzman bir kişi ile sadeleştirebilir ve evinize yakışan bir çizgiye getirebilirsiniz. Yani size ilhamlı ve cesur olmayı öneriyorum.

Diğer bir önerim de modelin evinizdeki uyumu. Yani evin genel tarzının tam tersi bir model ters tepebilir. Bir uyum bir uyum olmasın da fayda vardır. Bunun için bir örnekleme verilecek olursa; mesela bir raylı dolap alacaksınız.
Fakat mevcut bir karyolanız var, nasıl bir model seçeceksiniz? Böyle durumlarda karyolanızdaki bir kumaşı sürgülü kapaklarda kullanabilir, genel uyuma ayak uyduracak kombin bir kapak modeli seçebilirsiniz. Klasik, modern, sahil, kasaba, dağ, yazlık, işyeri gibi yerlere yaptıracağınız bir dolapta da modelinizi o ortama uyum sağlayacak şekilde seçmeniz gerekmektedir.

Hiç bir modeli uyduramıyorsunuz. O zaman tüm kapakları aynalı yapmakta garantili bir seçimdir. Aynalı kapak modelleri bulunduğu ortama derinlik verir, hem de mevcut dekorasyonunuzu yansıtır. Aynalı ray kapaklar çok tercih edilen raylı dolap modelidir. Tabi ki modern istiyorsanız füme, biraz ağır olsun diyorsanız bronz, çok ön plana çıkmasını istemezseniz de standart bir renk seçebilirsiniz. Bir modeli seçerken uzmanından görüş almanız da size yardımcı olacaktır. Raydolap modelleri ve sürgü dolap, evlerimizde giysilerimizi asmak için kullandığımız mobilyalardır. Ray dolap yaptırılırken dikkat edilmesi gerekenler ise, odanıza uygun ebat ve tasarımda olması, renginin odanızdaki duvarlara yakışması, fonksiyonel olması gibi özelliklere bakılması gereklidir.

Zevkinize göre, değişik renk seçenekleriyle tasarlanmış rap dolaplara eşyalarınızı zevkle yerleştirebileceksiniz. İstediğiniz ölçütlerde ve adette çekmece, askılık, raf çeşitleri de mevcut. Sade, yumuşak, ışıltılı ve rengarenk ray dolapla hayatınız artık daha kolay. İhtiyaçlarınızı anlayan, zevkinizi yansıtabilecek doğru bir ray dolap firmasıyla çalışarak hayalinizdeki dolabı tasarlatabilir, mekanlarınıza şıklık katabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir