Faydalı Bilgiler

Twitterda Etkileşim ve Takipçi Artırma

1) Görsellerin Gücü Adına

Görselli tweetler görselsiz tweetlere göre; %150 daha fazla retweet, %89 daha fazla beğeni, %18 daha fazla tıklama alıyor.

Bu istatistiklerden de anlaşılacağı gibi tweetlerinizde görsel kullanmanız, etkileşim oranınızı büyük oranda arttıracaktır.

2) Videolar İşe Yarıyor

Videolu tweetler %28 daha fazla retweet alıyor.

Tweet formatlarınızda aralarda videolar paylaşarak hem tweet çeşitliliğinizi arttırabilir hem de daha fazla RT’ye sahip olabilirsiniz.

3) Hashtagler İlgi Çekiyor

Bir veya daha fazla hashtag kullanılan tweetler %55 daha fazla beğeniliyor ve retweet ediliyor.

Tweetlerinizde içeriğinizle ya da sektörünüzle alakalı hashtagler kullanarak daha fazla kişiye ulaşabilir, retweet sayınızı arttırabilirsiniz. Özellikle #TT (Trending Topics) olan bir hashtagi kullandığınız zaman ne kadar etkili olduğunu kısa sürede görebilirsiniz. 🙂

4) Tırnak İşaretinin Etkisi

Alıntı işareti kullanılan tweetler %55 daha fazla beğeniliyor ve retweeet ediliyor.

Ünlü birinin ya da sektörünüzle alakalı güzel ya da faydalı bir sözü alıntı işareti ile paylaştığınızda bunlar Twitter kullanıcıları tarafından daha fazla ilgi görüyor. Bunun sebebinin de hem bir sembolün göze çarpması hem de sürekli çalıp çırpıp kendi sözüymüş gibi kopya tweet atanlardan bıkılmasının olduğunu düşünüyorum.

5) Ünlem Kullanma

Ünlem işareti kullanılan tweetler kullanılmayanlara göre daha fazla retweet alıyor.

Özellikle tweetlere kısa başlıklar yazarak, bu başlıkların sonunda da ünlem işareti kullanmanız tweetlerinizi daha ilgi çekici hale getirecektir.

6) Rakamlarla İnşa

Rakam kullanılan tweetler %17 daha fazla retweet alıyor.

Alakalı olmak şartıyla rakamlara, sayılara yer vererek twetlerinizin daha fazla göze çarpmasını sağlayabilirsiniz ve retwetini arttırabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.