Faydalı Bilgiler

Fayans Arası Nasıl Temizlenir

fayans-arası-nasıl-temizlenir

Mutfak ve banyo temizliğine gölge düşüren en can sıkıcı durum fayans aralarında yani derzlerde oluşan sararmalar ve kireç lekeleridir. Fayans arasında oluşan sararmalar ve lekeler temizlik yaparken kullanılan maddelerden dolayı kaynaklanır ve zamanla artış göstermeye başlar. Derz arası temizliği sanılanın aksine oldukça uğraş gerektirebilir, aynı zamanda mutfak ve banyo temizliği için kullanılan maddeler fayansların parlaklığını zamanla yok edebilir.

Fayans üzerinde yada derzler üzerinde oluşan sararmalar ve kireç lekeleri yanlış temizlik ürünleri kullanıldığının bir göstergesidir. Bu temizlik ürünleri sadece lekelere yol açmakla kalmayıp daha uzun vadede fayans arası derzlerin yıpranmasına ve dökülmesine yol açabilir.

fayans-arası-nasıl-temizlenir

Fayans Temizliği nasıl yapılmalı ?

Mutfak ve banyo temizliği yaparken sert yüzeyler için kullandığınız temizlik ürünlerinde aşırı asit içeren karışımlardan kaçınmalısınız. Özellikle sadece çamaşır suyu ile yapılan fayans temizliği son derece yanlış bir uygulamadır. Fayans temizliği için içeriğinde aktif maddeler ve mineraller içeren sıvı krem temizlik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Fayans arası kireç lekeleri ve sararmalar

Fayansların daha parlak ve temiz bir görünümde olması için kullanılan temizlik ürünlerinde daha seçici olunmalıdır, özellikle içeriğinde yoğun asit barındıran temizlik ürünleri kesinlikle fayans temizliği için kullanılmamalıdır. Bu ürünler fayans üzerindeki yada arasındaki kireç lekelerini yada sararmaları çıkarabilir, ancak uzun vadede fayanslara kesinlikle zarar verecektir.

fayans-arası-temizlik

Asit ağırlıklı banyo ve mutfak temizlik ürünleri ilk etapta fayansları temizleyip daha parlak bir görünüm kazandırabiliyor, ancak asit uzun vadede fayansların hem parlaklığını yok ediyor, hemde fayans derzlerinin yıpranmasına ve dökülmesine hatta fayansların yerinden oynamasına yol açabiliyor./  Mobilya Sepeti ..

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.