Faydalı Bilgiler, Mobilya Fikirleri

Koltuk Leke Temizleme

Toz temizliğine dikkat edin.

Koltuklarda oluşan tozlar uzun süre temizlenmediğinde kalıcı lekelere dönüşebilir. Bu nedenle koltuklarınızı sık sık tozlardan arındırmaya dikkat etmelisiniz.

Kurumadan müdahale edin.

Ne lekesi olduğu fark etmeksizin hemen hemen bütün lekeler kurumadan silindiğinde iz bırakmadan çıkacaktır. Isı, ışık ve hava ile temas söz konusu olduğunda leke sabitleşir ve çıkması da zorlaşır. Bu nedenle herhangi bir lekelenme durumunda çok hızlı bir şekilde lekeye müdahale etmeye özen göstermelisiniz.

Toz temizliğine dikkat edin.

Koltuklarda oluşan tozlar uzun süre temizlenmediğinde kalıcı lekelere dönüşebilir. Bu nedenle koltuklarınızı sık sık tozlardan arındırmaya dikkat etmelisiniz.

Önce test edin.

Koltuk temizleme işlemine başlamadan önce kullanacağınız temizleyici karışımını önce koltuğun görünmeyecek bir yerinde test etmelisiniz. Minderlerin alt kısmı bu konuda iyi bir nokta olabilir. Hazırladığınız temizleyici karışımı buraya uygulayın, beyaz bir havlu ile üzerine bastırın ve 20 saniye bekletin. Eğer kumaşın rengi havluya geçmemişse o karışımı koltuk temizliği için kullanabilirsiniz. Eğer bir renk geçişi olmuşsa asla kullanmamanız gerektiğini de unutmayın.

 

Çamaşır suyu ve ağartıcı kullanmayın.

Temizlik konusunda hassas kişilerinden kullanmaktan en çok keyif aldığı şey çamaşır suyudur. Ancak söz konusu kanepe temizliği olduğunda çamaşır suyu ve diğer ağartıcı temizleyicilerden uzak durmak gerekir. Bunlar bakteriler için güçlü temizleyiciler olsalar da koltuklarda renk değişimlerine ve deformasyona neden olacaklardır.

Kuru temizlemecilere başvurun.

Eğer koltuğunuzu nasıl temizleyeceğiniz hakkında bir fikre sahip değilseniz ve yanlış bir uygulamanın deformasyon yaratacağını düşünüyorsanız, kuru temizlemecilerden profesyonel destek alabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.