Faydalı Bilgiler

Küflenmiş Tahta Nasıl Temizlenir

küflenmiş tahta

Mobilyanız’da Zamanla oluşan küflenme ve mantarlamalar için alınan önlemler. Küflenmiş tahta. Ahşap mobilyalarınızı temizlemek için organik yollar deneyin

Mobilyalarınız’da zamanla oluşan küfleri temizlemek için Kullanacağınız malzemeleri sizler için araştırdık.

  • Limon kullanarak temizlemek.
  • Sirke kullanarak Temizlemek.
  • Havalandırma yöntemi ile temizlemek.
limon

küflenmiş tahta

Limon kullanarak aslında temizlik yok çok daha kolay ve sağlı bir kullanım olacaktır. Bunun için yapmanız gerek ise çok basit. Öncelikle Küflenmiş olan kısmı elimize alacağımız bir fırça ile temizlemek. Eğer’ki herhangi bir fırça bulamaz isek kullanmadığımız diş fırçası dahi olabilir. Lakin yinede Küflenen bölge çok fazla ise ve bu bölgede zarar görecek herhangi bir cila, boya yok ise tel fırça kullanmanızı tavsiye ederim. Tel fırça ile daha derinlere  müdahale edeceğimiz için bu önemlidir. Temizleme işimiz bittikten sonra ise  Küflenmiş olan kısma limon ve sirke suyu ile güzelce temizledikten sonra nemini kuru bir bez ile almanızı öneririm.

Havalandırma Yönteminde ise Küfllenmiş Tahta küflerden ve mantarlardan tamamen temizlenmelidir. Bunun için Kullanılacak yöntem ise Yukarıda belirtmiş olduğum yöntemler kullanılabilir. Temizlenen Tahta (Ahşap)  kısımlar temiz hava ile bekletildiği zaman sizi zararlı bakterilerden koruyacaktır.

Zararlı bakterilerden Korunmanın bir diğer yolu ise Sirkeli su ile temizlemeniz. Sirkeli Su sadece kuru ahşap malzemeler ile sınırlı değildir. Eviniz’de Halı, kilim, Yastık, Yorgan gibi Pamuklu malzemelerde’de kullanılabilir.

Mobilya’daki Küf Nasıl Çıkar diye düşünenler olabilir. Tahta diyerek kullandığımız tabir. Ahşap olan bütün Mobilyaları kapsamakta.

Mobilya’da Küflenmeye Neden Olan Hususlar

Mobilyanız’da Küflenmeye neden olan hususlara gelecek olur isek. En büyük etken nemli ortamda kalması bunu genellikle hepimiz biliyoruz. Lakin ne denli dikkat ediyoruz veya etmiyoruz bunu kendimize sormamız gerekmekte. Aslında dikkat etmediğimiz bizim mobilyalarımız bunu çok iyi biliyoruz eskidiği zaman yerine yenisini biz çalışıp biz alacağız. Yani parası bizden çıkacak.

Tahtadan Küf Lekesi Nasıl Çıkar. Küflenmiş Takta Nasıl Temizlenir. Tahtadaki küf nasıl çıkar. ahşaptan küf nasıl çıkar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.