Faydalı Bilgiler

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır… ?

Mutfak dekorasyonu nasıl yapılır?

Mutfağınızı yeniden yaratmaya niyet ettiyseniz, öncelikle fazlalıklardan kurtularak işe başlayabilirsiniz. Zira mutfağınıza yepyeni bir hava katacak mutfak dekorasyon ürünlerine yer açmanız gerekiyor. Hiç kullanmadığınız eşyaları kaldırmak konusunda yeteri kadar acımasız olabilirseniz, hayalinizdeki mutfağa da bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Mutfağınızın küçük olduğunu düşünüyorsanız uygun renk seçimleriyle daha ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Eğer böyle bir amaçla yola çıktıysanız, seçiminiz kesinlikle açık renklerden yana olmalı. Nitekim açık renkler mutfağınızı olduğundan daha geniş göstereceği gibi karmaşayı da minimuma indiriyor. Bu sayede daha ferah ve vakit geçirmesi keyifli olan bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Ancak mutfakta renk seçimi bununla sınırlı değil. Tek renkli bir mutfağın sıkıcılığından kurtulmak için ikinci bir renkle kusursuz bir palet oluşturabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ana renk ile vurgu rengi arasındaki kontrast. Kontrast farkı ne kadar az olursa mutfağınız o kadar geniş görünür. Örneğin beyaz renkli duvarlar ve koyu renkli ahşap dolaplara sahip bir mutfak olduğundan daha küçük görünebilir. Dolapları açık gri renge boyamak bu tip bir sorunu kolaylıkla halledebilir.

İster küçük olsun ister büyük her mutfak, tasarım detaylarına ihtiyaç duyuyor. Mutfağınızın size özel olmasını istiyorsanız, kişiselleştirilmiş tasarımlarla yolunuza devam edebilirsiniz. Örneğin modern İskandinav tarzına sahipseniz, açık renkli duvarlarla uyumlu hafif ahşap detaylara yönelebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.