Faydalı Bilgiler, Mobilya Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyon

Ortamı Farklılaştıracak Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası dekorasyonunda genellikle sıra dışı seçeneklere yer vermek kolay olmaz. Birçok kişi bu konuda oldukça nettir ve sınırlarının dışına çıkmak istemez. Ancak sıradanlıktan kurtarmak demek, olağandışı bir dekorasyon yapmak anlamına da gelmiyor. Yani sizin için makul yatak odası dekorasyon önerileri sunacağımıza emin olabilirsiniz.

Şık bir avize tercih edin.

Avize çoğu zaman yatak odası dekorasyonunda unutulan parçalardan biridir. Her şey özenerek ve kaliteli seçenekleri tercih ederek tasarlanırken, söz konusu avize olduğunda çoğu zaman unutulduğu ya da yeterince özenilmediği görülebiliyor. Ancak özenle seçilen bir avize yatak odasını tek başına sıradanlıktan kurtarabilir. Siyah ve beyaz ağırlıklı bir yatak odası dekorasyonu yapıldığında siyah taşlarla bezeli bir avize kullanmak oldukça gösterişli ve farklı bir alanın oluşmasına olanak sağlayacaktır. Avizeye ek olarak farklılık yaratmak için duvar aplikleri de tercih edilebilir. Yatak başlığının yaslandığı duvarda başlığın iki yanına gelecek şekilde aplik kullanabilirsiniz.

İşe duvarlarla başlayın.

Farklı bir dekorasyon stilini hayata geçirebilmek için duvarlarla işe başlayabilirsiniz. Bu dümdüz ve boş alanları farklı stillere bürümekte sonuna kadar özgürüz. Önerimiz yatak odası duvarlarında evinizin diğer noktalarında kullanmadığınız renkleri kullanmanız. Mint rengi yatak odası için hiç de fena bir fikir olmayabilir. Yine turuncu ve kahve, yeşil ve toprak rengi gibi renk uyumları yatak odasında hoş bir görünüm yaratacaktır.

Yatak odası dekorasyonu yaparken burada nasıl zamanlar geçireceğinizi de hesaba katmanız gerekiyor. Mesela spor yapmak için de yatak odasında bir alan yaratacaksanız, turun ve sarı gibi enerji veren renkleri tercih etmek iyi bir fikir olabilir. Eğer daha çok dinlenmek, kafanızdaki düşüncelerden kurtulmak ve meditasyon yapmak için kullanacağınız bir alanınız olacaksa, bu kez gök mavisi ağırlıklı olarak kullanılabilir. Hem çok şık duracak hem de dinginlik kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Yatak odası dekorasyon fikirleri içerisinde tablo önerilerine de çok sık rastlarsınız. Duvar rengine ve yaratmak istediğiniz atmosfere göre tablo seçiminde bulunmak daha bütüncül bir ortam yaratmanıza olanak sağlayacaktır. Zaten duvar dekorasyonu da son dönemde trendler arasında bulunduğu için, bir duvarın tamamını çerçevelerle donatmak da iyi bir fikir olabilir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.